Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 2021 r.

 1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszej parafii poświęcenie pojazdów z racji święta patronalnego kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 25 lipca po każdej Mszy św.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii O. Franciszka Meusa, paulina, pracującego na misjach w Kamerunie. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieła misyjne prowadzone przez jego zakon w tym kraju.
 4. Przypominamy, że w Parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Nowym Prokocimiu trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Można to uczynić do 1 sierpnia w kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15 oraz w środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w przedsionku kościoła. Nie ma możliwości zapisu w naszej parafii.
 5. Gorąco prosimy o zgłaszanie możliwości przyjęcia pielgrzymów na nocleg z czwartku na piątek (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.
 6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  czwartek: Święto św. Marii Magdaleny;
  piątek: Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  sobota: wsp. św. Kingi, dziewicy.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Bronisława Krzek, l. 94, zam. ul. Mała Góra 18.

Dobry Jezu, a nasz Panie…