Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021 r.

  1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej zamykająca czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Niech radość paschalna trwa w nas podczas każdej Eucharystii niedzielnej. Śpiewając hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy dziś otrzymać dar odpustu zupełnego.
  2. Dziękujemy Bogu i ludziom za Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjęło w zeszłą niedzielę 99 naszych młodych parafian. Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Ks. Pawła Filipiaka, który wzorowo i z poświęceniem mimo wielu trudności związanych z epidemią koronawirusa przygotował dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Dziękujemy również rodzicom za dar ołtarza, księżom, siostrom i wychowawcom za wszelką pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.
  3. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.00, 9.00 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00. Z racji święta Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie zamknięta.
  4. W czwartek, 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W naszej parafii zamiast Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, a po niej procesja, której trasa przebiegać będzie południowym deptakiem w stronę cmentarza i z powrotem. W procesji pójdziemy w maseczkach zachowując jednocześnie dystans społeczny. Pozostałe Msze św. jak w niedziele. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że udział w procesji nie może zastąpić w tym dniu obecności na Mszy św. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku parafian z Rejonu I. Uczynią to we współpracy z grupami parafialnymi: ołtarz I: Kręgi Rodzin; ołtarz II: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Żywy Różaniec; ołtarz III: Mężczyźni św. Józefa, Młodzież Oazowa i Lektorzy; ołtarz IV: Akcja Katolicka. O pomoc w tych przygotowaniach prosimy także wszystkich, którzy chcą przyczynić się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego w naszej Parafii. Spotkanie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy na procesję Bożego Ciała odbędzie się w czwartek, 27 maja po Mszy św. wieczornej.
  5. Siostry Michalitki zapraszają w dniach 29 – 30 maja br. dziewczęta i kobiety w wieku od 16 do 35 lat na Dzień Skupienia: „Z Maryją w Wieczerniku”. Istnieje możliwość noclegu. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
  6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła;
  • środa: wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • sobota: wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Maria Kozioł, l. 72, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Aleksandra Szmajda, l. 92, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Kinga Jankowska – Kułach, l. 30, zam. ul. Aleksandry 25.

Dobry Jezu, a nasz Panie…