Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021 r.

  1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie zwieloletnią tradycją śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego, które będziemy obchodzić we wtorek, 2 lutego. Przypominamy, że chrzty dzieci odbywają się w naszej parafii w II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30. Aby zapisać dziecko do chrztu należy przynieść akt urodzenia dziecka i potwierdzenie ślubu kościelnego rodziców. Chrzestnymi mogą być osoby ochrzczone, bierzmowane i żyjące w trwałym związku sakramentalnym. Chrzestni spoza parafii powinni mieć potwierdzenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami. Zgłoszenia do chrztu należy dokonać w Kancelarii Parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym chrztem. Katecheza chrzcielna odbywa się w sobotę poprzedzającą chrzest bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kościele.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w mini koncertach kolęd zespołu Duo Performance w składzie: Monika Biederman-Pers (sopran) i Piotr Karzełek (baryton) dzisiaj, po wszystkich Mszach św. – jest możliwość włączenia się w śpiew i wsparcia artystów śpiewających na deskach oper, teatrów i filharmonii przez zakup płyty w cenie 40 zł.
  3. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca stycznia. Wyniosła ona 11.544,50 zł i 100 USD, z czego 4.730 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w listopadzie wpłynęła kwota 8.621 zł.
  4. W związku z panującą trudną sytuacją pandemiczną odwiedziny parafian w ramach tradycyjnej kolędy zostają odłożone w czasie. Jeśli okoliczności pozwolą będzie możliwość przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską po 17 stycznia na podstawie indywidualnego zaproszenia przez wypełnienie specjalnego formularza lub drogą internetową z podaniem numeru telefonu. Formularze są dostępne w zakrystii lub na stoliku z tyłu kościoła. Wypełniony formularz możemy przekazać do zakrystii, Kancelarii Parafialnej albo w kopercie na tacę w czasie składki.

 

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297
KBS  Nr konta 97 8591 0007 0220 0604 8246 0001

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Adam Wiech, l. 67, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Roman Pietrzyk, l. 60, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…