Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kończy w naszej Archidiecezji okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro, po Mszy św. wieczornej odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe, które będzie połączone z procesją wokół kościoła.
 3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, jako znaku miłości Boga do każdego człowieka. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W czwartek, 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Centralna procesja z Wawelu na Rynek Główny od godz. 9.00.W naszej parafii zamiast Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, a po niej procesja, której trasa przebiegać będzie południowym deptakiem w stronę cmentarza i z powrotem. Pozostałe Msze św. jak w niedziele. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że udział w procesji nie może zastąpić w tym dniu obecności na Mszy św. W tym roku przygotowaniem czterech ołtarzy procesyjnych zajmują się parafianie z rejonu I, we współpracy z grupami parafialnymi. Potrzebni są też mężczyźni, którzy od godz. 10.00 pomogą w ustawieniu konstrukcji ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne pójdą w procesji w strojach liturgicznych. Dziewczynki do sypania kwiatków przyjdą na próbę we wtorek o godz. 17.00. Parafian z bloków przy trasie procesji prosimy o religijne udekorowanie swoich okien.
 5. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję wokół kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynajmniej w dniu swojego rejonu uczestniczyli w tym nabożeństwie. W piątek zapraszamy rejon II, w sobotę rejon III, w niedzielę zapraszamy parafian ze wszystkich zespołów, w poniedziałek rejon IV oraz ul. Mała Góra 8a, b, c, we wtorek rejon V i ul. Aleksandry 4, 4a, c, d oraz w środę rejon I. Podczas Oktawy Bożego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 6. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30 (w języku łacińskim). Ze względu na długi weekend i liczne wyjazdy okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 17.00 do 19.00 oraz w czasie dodatkowego dyżuru w konfesjonale na Mszach św. w Boże Ciało. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – 5 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 8. W sobotę, 5 czerwca zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert jubileuszowy MAGNIFICAT w wykonaniu Chóru „Familia” wraz z zaproszonymi chórami. Będziemy mogli usłyszeć utwory w wykonaniu takich chórów jak: Cracow Singers, ARS Cameralis oraz Krakowski Zespół Kameralny. Na organach zagra Pan dr Łukasz Mateja. Nasz parafialny Chór istnieje już 35 lat i na trwale wpisał się w klimat duchowy naszej rodziny parafialnej ubogacając nasze nabożeństwa i wydarzenia religijne piękną posługą Pani dyrygent Beaty Kaczmarskiej, chórzystek i chórzystów. Niech Bóg wynagrodzi te zaangażowania na rzecz parafii swoim błogosławieństwem, dalszymi latami w zdrowiu i radością śpiewania na chwałę Bożą. Również Pan organista dr Łukasz Mateja obchodzi w tym roku 30-lecie posługi w naszej parafii. Życzymy Panu Łukaszowi i jego bliskim obfitości darów Ducha Świętego, który jest źródłem mocy i zaangażowania w Boże dzieła. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie XIV Święto Dziękczynienia. W tym roku przez wstawiennictwo Sług Bożych – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dziękujemy za doświadczanie Bożej Opatrzności, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Msze św. oraz inne uroczystości tego dnia będą transmitowane na żywo na stronie internetowej: centrumopatrznosci.pl/msza/.
 10. Hurtownia Nazaret zaprasza do odbioru bezpłatnie, w punkcie Ochrony Sanktuarium dekoracji związanych z Uroczystością Bożego Ciała. Również możemy tam zamówić album „Sanktuaria polskie”, gdzie znajdziemy stronę poświęconą naszemu Sanktuarium. Zamówienia z zaliczką do piątku. Szczegóły na plakatach.
 11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Święto Nawiedzenia NMP;
 • wtorek: wsp. św. Justyna, męczennika;
 • czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała).

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297