Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 25 kwietnia 2021 r.

  1. Dziękujemy Ks. Abpowi Markowi Jędraszewskiemu za udzielenie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prośmy Ducha Świętego, aby sam pokierował ich życiem i był dla nich najlepszym przewodnikiem. Dziękujemy Ks. Bogdanowi za przygotowanie do tego sakramentu i scholi młodzieżowej za uświetnienie uroczystości.
  2. Dzisiejsza niedziela to 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Prosimy „Pana żniwa”, aby nie zabrakło gorliwych głosicieli Prawdy Objawionej. Kandydaci do kapłaństwa lub życia zakonnego powinni dostarczyć podanie o przyjęcie do Seminarium lub Zgromadzenia, życiorys, świadectwo maturalne, metrykę chrztu św. i bierzmowania, a także opinię Ks. proboszcza i katechety.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na przedstawienie o „Dobrym Pasterzu i zagubionej owieczce” w wykonaniu dzieci z naszej parafii.
  4. W piątek, 30 kwietnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Pierwsze z nich zostanie wyjątkowo odprawione po Mszy św. wieczornej, ponieważ połączone jest z procesją wokół kościoła. Następne majówki będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Od 4 maja dodatkowo w dni powszednie o godz. 16.45 dla dzieci. Na nabożeństwach majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Wypada, aby każdy z nas przynajmniej raz w tygodniu uczestniczył w nabożeństwie na cześć Matki Bożej.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca – 1 maja zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
  6. Zapraszamy dzieci przedszkolne i klas 0-VI do konkursu na przedstawienie stojącej postaci św. Józefa. Zdjęcia prac i zgody rodzica nadsyłamy do 30 kwietnia na adres: konkurs.najswietszarodzina@gmail.com. Szczegóły w gablotce.
  7. Ks. Rafał wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaprasza na obozy „Wakacje z Wartościami” dla dzieci w Rajczy w terminie od 25 czerwca do 2 lipca w cenie 700 zł, a także dla młodzieży od 16 do 22 sierpnia na Śnieżnicy w cenie 550 zł. Szczegóły u Ks. Rafała lub na stronie: wakacjezwartosciami.pl. Ilość miejsc ograniczona.
  8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • czwartek: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
  • sobota: wsp. św. Józefa, rzemieślnika.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Andrzej Wyszyński, l. 82, zam. ul. Duża Góra 35;
+ Piotr Korczyński, l. 75, zam. ul. Barbary 14;
+ Jadwiga Siwiec, l. 83, zam. ul. Telimeny 31;
+ Marianna Rogóż, l. 73, zam. ul. Podłęska 17a;
+ Kazimierz Świerk, l. 71, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Ks. dr Paweł Mielecki, Wikariusz Parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie na Złocieniu.

Dobry Jezu, a nasz Panie…