Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020 r.

 

 1. W nawiązaniu do listu Ministra Zdrowia i komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski staramy się o pomniejszenie ryzyka zachorowań spowodowanych przez koronawirus. Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa starajmy się o zachowywanie podstawowych zasad higieny. Dlatego warto przypomnieć, że osoby starsze, chore, z grup podwyższonego ryzyka, nie są zobowiązane do obowiązkowego uczestnictwa we Mszy św., ale są zaproszone, aby poprzez transmisję radiową, telewizyjną lub internetową łączyć się ze wspólnotą Kościoła na modlitwie. Znak pokoju przekazujmy sobie poprzez skinienie głową. Nie ma konieczności organizowania pozaliturgicznych spotkań parafialnych. Nasi księża mają na sobie ogromną odpowiedzialność za zachowanie higieny i dlatego oprócz częstego mycia rąk mamy również w zakrystii specjalny żel do dezynfekcji. Ponieważ nie ma oficjalnego stanowiska biskupów na temat Komunii Świętej na rękę, staramy się Jej tak udzielać, by nie dotykać palcami ust osób przyjmujących Komunię. Jednakże nie odmówimy Jej osobom, które indywidualnie w swoim sumieniu uznają, że lepiej będzie jeśli kapłan udzieli Jej na rękę. Jesteśmy gotowi również pójść do chorych i służyć ludziom Komunią Świętą, sakramentem pokuty i pojednania czy namaszczeniem chorych z zachowaniem wszelkich procedur jakie podpowiada współczesna medycyna. Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego ożywmy w sobie głęboką wiarę w moc Eucharystii i polecajmy Panu Bogu te sprawy w naszych modlitwach.
 2. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00; Droga Krzyżowa w piątki: dla seniorów po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o 19.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić do Najświętszej Rodziny w czasie Mszy świętych nowennowych we wszystkie środy Wielkiego Postu.
 4. We wtorki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Początek z krótkim wprowadzeniem o godz. 20.00, zakończenie o 21.00.
 5. We wtorek, 17 marca nie odbędzie się zaplanowane spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 6. Dzieci, które chciałyby dołączyć do grona już odmawiających codziennie dziesiątek Różańca św. prosimy o kontakt z Ks. Pawłem. Mamy nadzieję, że powstanie w ten sposób koło różańcowe dzieci.
 7. W czwartek, 19 marca obchodzą swoje imieniny Ks. Prałat Józef Jakubiec i Ks. Bogdan Kosek. Życzymy Drogim Solenizantom obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Rodziny, serca i życzliwości od wszystkich parafian. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Prałata w tym dniu o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę w intencji obu Solenizantów.
 8. Członków Apostolatu „Margaretek”, którzy modlą się za kapłanów, będących kiedyś i obecnie duszpasterzami naszej parafii zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w niedzielę, 22 marca o godz. 12.30.
 9. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne Caritas. Ofiara z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla biednych.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożony przed tygodniem do puszek dar serca, który zostanie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Ofiary na ten cel wyniosły 7.703,70 zł.
 11. Zapraszamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Potrzebne formularze do zapisu można otrzymać już dzisiaj przy stoliku z tyłu kościoła. Uroczyste przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” w naszym Sanktuarium odbędzie się podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w środę, 25 marca. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na beatyfikację Prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie. Zapisy w zakrystii do czwartku, 19 marca. Karty wstępu na beatyfikację otrzymają tylko osoby zapisane w tym terminie.
 13. Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych do Chłapowa nad morzem w dniach od 20 do 31 sierpnia. Więcej informacji u Ks. Bogdana, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy z zaliczką 200 zł w każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. od 16.00 do 17.30. Ilość miejsc ograniczona.
 14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • czwartek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Stanisław Pieronkiewicz, l. 68, zam. ul. Mała Góra 16.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dekret diecezja.pl
Dekret