Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2019 r.

  1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi. Modlimy się, aby Chrystus, Król Wszechświata panował w naszych sercach, rodzinach i w naszej Ojczyźnie. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków na comiesięczne spotkanie formacyjne w czwartek, 5 grudnia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
  2. Zapraszamy dzisiaj na koncert pieśni ku czci św. Cecylii w wykonaniu chóru „Familia” po Mszy św. o godz. 17.00, podczas której także będzie śpiewał nasz parafialny chór.
  3. Od niedzieli, 1 grudnia rozpoczyna się Roraty dla dzieci będą wieczorem w dni powszednie o godz. 18.00, dla dorosłych i starszych rano o godz. 6.15.
  4. Parafialne Opłatki Wigilijne poświęcone na Wigilię będą roznosić Posłańcy parafialni znani w swoim bloku – od 2 grudnia. Przy okazji opłatków będzie tradycyjna zbiórka ofiar na Sanktuarium. Posłańców parafialnych z każdego bloku zapraszamy w I niedzielę Adwentu, 1 grudnia na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której odbiorą pobłogosławione i poświęcone opłatki. Nikt spoza parafii nie ma upoważnienia do roznoszenia opłatków. Ostrzegamy szczególnie nowych parafian, aby mieli na uwadze możliwość podszywania się pod Posłańców osób nieupoważnionych z opłatkami, które nie są poświęcone. Zapraszamy chętnych do pomocy przy pakowaniu opłatków w najbliższą środę od godz. 9.00 w sali nr 1.
  5. Jak co roku parafie w całej Polsce będą rozprowadzać świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 6,00 zł, a dużej – 12,00 zł. Kupując świecę będziemy mogli złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc w sprzedaży świec od przyszłej niedzieli, 1 grudnia prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się wzakrystii.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca złożony przed tygodniem do puszek z okazji III Światowego Dnia Ubogich. Ofiary na ten cel wyniosły 5.647,00 zł i 20 euro.
  7. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na zajęcia rękodzielnicze w poniedziałek, 25 listopada oraz na seminarium pt. „Kupuję świadomie” w czwartek, 28 listopada. Obydwa, bezpłatne spotkania odbędą się o godz. 10.00 w Domu Parafialnym, w sali nr 8.
  8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;
  • sobota: Święto św. Andrzeja, Apostoła.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisław Kania, l. 69, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Stanisław Płatek, l. 64, zam. ul. Jerzmanowskiego 10.

Dobry Jezu, a nasz Panie…