Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020 r.

  1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi. Modlimy się, aby Chrystus, Król Wszechświata panował w naszych sercach, rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
  2. Dziękujemy p. Łukaszowi – naszemu organiście, p. Beacie – dyrygentce naszego chóru, siostrze Ewelinie, p. Renacie i p. Sławomirowi – opiekunom scholi, wszystkim chórzystom, młodzieżowej diakonii muzycznej i scholankom za troskę o śpiew liturgiczny w naszej parafii. Z okazji święta św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej życzmy sobie, aby chwała Boża rozbrzmiewała nie tylko w świątyni, ale także w naszych sercach. Oby Opatrzność Boża znowu pozwoliła na dalszą działalność tych muzycznych wspólnot. Po Mszy św. zapraszamy na recital organowy p. dra Łukasza Matei.
  3. Od przyszłej niedzieli, 29 listopada rozpoczyna się Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed Mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią.
  4. W związku z trwającą pandemią koronawirusa, od przyszłej niedzieli poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia wdni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Jak co roku parafie w całej Polsce będą rozprowadzać także świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 6,00 zł, a dużej – 12,00 zł. Kupując świecę będziemy mogli złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.
  5. Posłańców parafialnych, którzy wpisali się na listę, aby dostarczyć osobiście opłatki dla mieszkańców swojego bloku lub klatki, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której odbiorą pobłogosławione i poświęcone opłatki. Nikt spoza parafii nie ma upoważnienia do roznoszenia opłatków. Ostrzegamy szczególnie nowych parafian, aby mieli na uwadze możliwość podszywania się pod Posłańców osób nieupoważnionych z opłatkami, które nie są poświęcone.
  6. Zapraszamy do skorzystania z Ogólnopolskich Rekolekcji ODDANIE33, najlepiej od I Niedzieli Adwentu, 29 listopada. Jest to przygotowanie do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Panu Jezusowi. Kończy je akt oddania, który można spisać własnoręcznie i poprosić kapłana, aby go również podpisał. Bliższe informacje na stronie internetowej: oddanie33.pl oraz na banerach przy naszym Sanktuarium.
  7. Rodzina Kolpinga w Krakowie – Nowym Bieżanowie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Kurs opiekuna osoby starszej” w wymiarze 30 godzin (10 spotkań po 3 godziny). Szkolenie rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, kurs będzie realizowany w formie online. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Bliższe informacje pod numerem telefonu i adresem mailowym dostępnym w zakrystii lub w ogłoszeniach na internetowej stronie naszej parafii (tel. 500 077 959, mail: nbkrakow@kolping.pl).
  8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • wtorek: wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297
KBS  Nr konta 97 8591 0007 0220 0604 8246 0001

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisław Klaczak, l. 72, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Czesław Karcz, l. 77, zam. ul. Duża Góra 39;
+ Jerzy Daniel, l. 75, zam. ul. Telimeny 11;
+ Irena Paprocka, l. 87, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Helena Duch – Piotrowicz, l. 72, zam. ul. Aleksandry 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…