Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi. Modlimy się, aby Chrystus, Król Wszechświata panował w naszych sercach, rodzinach i w naszej Ojczyźnie.

2. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca modlimy się za zmarłych, którym ofiarujemy nowe Wypominki Roczne przed każdą mszą św. i za wszystkich tych zmarłych odprawiona jest msza św. o godz. 17.00.

3. Dziękujemy p. Łukaszowi – naszemu organiście, p. Beacie – dyrygentce naszego chóru, siostrze Ewelinie i p. Katarzynie – opiekunkom scholi, wszystkim chórzystom, młodzieżowej diakonii muzycznej i scholankom za troskę o śpiew liturgiczny w naszej parafii. Z okazji święta św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej życzmy sobie, aby chwała Boża rozbrzmiewała nie tylko w świątyni, ale także w naszych sercach. Zachęcamy, aby nowe osoby obdarzone dobrym głosem dołączyły do naszego chóru. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8.

4. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczyna się Adwent. Roraty – czyli mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią.

5. W związku z trwającą pandemią koronawirusa, od przyszłej niedzieli poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Jak co roku parafie w całej Polsce będą rozprowadzać także świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 7,00 zł, a dużej – 13,00 zł. Kupując świecę będziemy mogli złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.

6. Posłańców parafialnych, którzy wpisali się na listę, aby dostarczyć osobiście opłatki dla mieszkańców swojego bloku lub klatki, zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 8.00, w czasie której odbiorą pobłogosławione i poświęcone opłatki. Nikt spoza parafii nie ma upoważnienia do roznoszenia opłatków. Ostrzegamy szczególnie nowych parafian, aby mieli na uwadze możliwość podszywania się pod Posłańców osób nieupoważnionych z opłatkami, które nie są poświęcone.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca złożony przed tygodniem do puszek z okazji V Światowego Dnia Ubogich. Ofiary na ten cel wyniosły 4.131,80 zł.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 26/27 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 26 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 40 zł po mszach św. w zakrystii.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
• środa: wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Michał Słowik, l. 72, zam. ul. Telimeny 17;
+ Irena Hakenszmidt, l. 74, zam. ul. Telimeny 15.

Dobry Jezu, a nasz Panie…