Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi. Modlimy się, aby Chrystus, Król Wszechświata panował w naszych sercach, rodzinach i w naszej Ojczyźnie.

2. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca modlimy się za zmarłych, którym ofiarujemy nowe Wypominki Roczne przed każdą Mszą św. i za wszystkich tych zmarłych odprawiona jest Msza św. o godz. 17.00.

3. Dziękujemy p. Łukaszowi – naszemu organiście, p. Beacie – dyrygentce naszego chóru, siostrze Ewelinie oraz paniom: Emilii, Ewelinie, Natalii i Oliwii – opiekunkom scholi, wszystkim chórzystom, młodzieżowej diakonii muzycznej i scholankom za troskę o śpiew liturgiczny w naszej parafii. Z okazji święta św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej życzmy sobie, aby chwała Boża rozbrzmiewała nie tylko w świątyni, ale także w naszych sercach. Zachęcamy, aby nowe osoby obdarzone dobrym głosem dołączyły do naszego chóru. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki
i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Koncert pieśni ku czci św. Cecylii chóru „Familia” zostanie wykonany w przyszłą niedzielę, 27 listopada po Mszy św. o godz. 17.00, podczas której także będzie śpiewał nasz parafialny chór.

4. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent. Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15 – dla dorosłych i starszych oraz dla dzieci – wieczorem o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.15. Dzieci przed Mszą św. roratnią składać będą do koszyczka gwiazdki lub serduszka. Po Mszy św. odbędzie się losowanie figurek, a dzieci otrzymają naklejkę roratnią.

5. Od przyszłej niedzieli poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. Jak co roku parafie w całej Polsce będą rozprowadzać także świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu przez naszą parafię świecy małej to – 9,00 zł, a dużej – 15,00 zł. Kupując świecę będziemy mogli złożyć dodatkową ofiarę na to szlachetne dzieło. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii.

6. Posłańców parafialnych, którzy wpisali się na listę, aby dostarczyć osobiście opłatki dla mieszkańców swojego bloku lub klatki, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której odbiorą pobłogosławione i poświęcone opłatki. Nikt spoza parafii nie ma upoważnienia do roznoszenia opłatków. Ostrzegamy szczególnie nowych parafian, aby mieli na uwadze możliwość podszywania się pod Posłańców osób nieupoważnionych z opłatkami, które nie są poświęcone. Bardzo dziękujemy paniom i panom, którzy podjęli trud segregowania i pakowania opłatków, 27 osób sprawnie i w krótkim czasie przygotowało opłatki na nasze wigilijne stoły. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy się nimi dzielić w naszych rodzinach.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca złożony przed tygodniem do puszek z okazji VI Światowego Dnia Ubogich. Ofiary na ten cel wyniosły 4.306,20 zł.

8. Po Mszy św. (począwszy od godz. 8.00) zapraszamy do sali św. Brata Alberta do niedzielnej kawiarenki. Ofiara za kawę i ciasto stanowi wsparcie finansowe wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. Ofiarowania NMP;
• wtorek: wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
• czwartek: wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Andrzej Borowiec, l. 78, zam. ul. Barbary 10;
+ Krystyna Gąsiecka, l. 81, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Maria Pyka, l. 68, zam. ul. Heleny 22.

Dobry Jezu, a nasz Panie…