Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2023 r.

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi.

2. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca modlimy się za zmarłych, którym ofiarujemy nowe Wypominki Roczne przed każdą mszą św. i za wszystkich tych zmarłych odprawiona jest msza św. o godz. 17.00.

3. W dniu dzisiejszym pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7) przypada VII Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. Po mszach św. możemy ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim.

4. Dziękujemy p. Łukaszowi – naszemu organiście, p. Beacie – dyrygentce naszego chóru, siostrze Ewelinie oraz paniom: Emilii, Ewelinie, Natalii i Oliwii – opiekunkom scholi, wszystkim chórzystom, młodzieżowej diakonii muzycznej i scholankom za troskę o śpiew liturgiczny w naszej parafii. Z okazji święta św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej życzmy sobie, aby chwała Boża rozbrzmiewała nie tylko w świątyni, ale także w naszych sercach. Zachęcamy, aby nowe osoby obdarzone dobrym głosem dołączyły do naszego chóru. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8.

5. Od I Niedzieli Adwentu, 3 grudnia poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. Jeżeli natomiast ktoś z Państwa Posłanek i Posłańców Parafialnych będzie mógł osobiście roznieść opłatki do mieszkańców swojego bloku, zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę, najpóźniej do przyszłej niedzieli, 26 listopada. Dla zapisanych Posłańców zostaną przygotowane opłatki, które będą do odbioru, jak zawsze, w I Niedzielę Adwentu, po mszy św. o godz. 8.00.

6. Zapraszamy chętnych parafian do pomocy przy pakowaniu opłatków we wtorek, 28 listopada od godz. 9.00 w sali nr 1.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
• wtorek: wsp. Ofiarowania NMP;
• środa: wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
• piątek: wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Michał Maszczak, l. 92, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Zdzisława Łojowska, l. 85, zam. ul. Mała Góra 20.

Dobry Jezu, a nasz Panie…