Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17 listopada 2019 r.

 1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej iKatolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków na comiesięczne spotkanie formacyjne w czwartek, 5 grudnia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 2. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca modlimy się za zmarłych, którym ofiarujemy nowe Wypominki Roczne przedkażdą Mszą św. i za wszystkich tych zmarłych odprawiona jest Msza św. o godz. 17.00.
 3. W dniu dzisiejszym przypada III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. Zgodnie z zarządzeniem ks. Metropolity, Marka Jędraszewskiego, możemy ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim.
 4. Przypominamy, że sakrament pojednania sprawowany jest w listopadzie w środy popołudniu przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.30 do 18.00.
 5. Dziękujemy p. Łukaszowi – naszemu organiście, p. Beacie – dyrygentce naszego chóru, p. Renacie i p. Sławomirowi – opiekunom scholi, wszystkim chórzystom, młodzieżowej diakonii muzycznej i scholankom za troskę o śpiew liturgiczny w naszej parafii. Z okazji święta św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej życzmy sobie, aby chwała Boża rozbrzmiewała nie tylko w świątyni, ale także w naszych sercach. Zachęcamy, aby nowe osoby obdarzone dobrym głosem dołączyły do naszego chóru. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 20.00 do 22.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Koncert pieśni ku czci św. Cecylii chóru „Familia” zostanie wykonany w niedzielę, 24 listopada po Mszy św. o godz. 17.00, podczas której także będzie śpiewał nasz parafialny chór.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 29/30 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 29 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 40 zł po Mszach św. w zakrystii.
 7. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne spotkanie z wizażystką, które odbędzie się w czwartek, 21 listopada o godz. 10.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8.
 8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • wtorek: wsp. bł. Salomei, zakonnicy;
 • środa: wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • czwartek: wsp. Ofiarowania NMP;
 • piątek: wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Albin Dziura, l. 75, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Zbigniew Oliwa, l. 64, zam. ul. Duża Góra 41;
+ Cecylia Ryńca, l. 78, zam. ul. Heleny 14.

Dobry Jezu, a nasz Panie…