Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 listopada 2020 r.

 1. W środę, 11 listopada br. Ojciec św. Franciszek powołał nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej. Został nim Robert Chrząszcz, wikariusz biskupi w Archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii. Otoczmy naszą modlitwą nowego biskupa i jego posługę, aby przyniosła błogosławione owoce dla Kościoła Krakowskiego.
 2. Przypominamy, że od soboty, 7 listopada w naszej świątyni podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać 90 osób wraz z posługującymi przy ołtarzu.
 3. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca modlimy się za zmarłych, którym ofiarujemy nowe Wypominki Roczne przed każdą Mszą św. i za wszystkich tych zmarłych odprawiona jest Msza św. o godz. 17.00.
 4. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej iKatolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi.
 5. W dniu dzisiejszym pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32) przypada IV Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka.
 6. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 17 listopada na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby.
 7. Przypominamy, że w listopadzie sakrament pojednania sprawowany jest pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 8. W związku z trwającą pandemią koronawirusa, od I Niedzieli Adwentu, 29 listopada poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. Jeżeli natomiast ktoś z Państwa Posłanek i Posłańców Parafialnych będzie mógł osobiście roznieść opłatki do mieszkańców swojego bloku, zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę, najpóźniej do przyszłej niedzieli, 22 listopada. Dla zapisanych Posłańców zostaną przygotowane opłatki, które będą do odbioru, jak zawsze, w I Niedzielę Adwentu, po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • wtorek: wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
 • środa: wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • piątek: wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • sobota: wsp. Ofiarowania NMP.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297
KBS  Nr konta 97 8591 0007 0220 0604 8246 0001

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Władysław Baran, l. 76, zam. ul. Telimeny 15;
+ Józef Kurnik, l. 79, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…