Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 listopada 2021 r.

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi.

2. W dniu dzisiejszym pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7) przypada V Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. Zgodnie z zarządzeniem ks. Metropolity, Marka Jędraszewskiego, możemy ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim. W naszej parafii przeżywamy dziś Niedzielę Powołań, a kazania głosi ks. diakon z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

3. Również dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Libanem”. Szczegóły na plakatach.

4. W środę, 17 listopada o godz. 14.00 zostanie odprawiona w naszym kościele msza św. z okazji 30 lecia XXV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Telimeny 9. Zapraszamy uczniów i absolwentów szkoły
do wspólnej modlitwy.

5. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na spotkanie pt. „Dietetyka – zdrowe odżywianie, cholesterol”, które odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 9.30 w Domu Parafialnym w sali nr 8.

6. W piątek, 19 listopada zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert muzyki sakralnej: AD HONOREM SANCTAE CECILIE w wykonaniu p, Joanny Albrzykowskiej – Clifford (sopran), p. Łukasza Mikołaja Matei (organy), Chóru „Familia” pod dyrekcją p. Beaty Kaczmarskiej oraz Chóru Absolwentów I LO „Kanon” im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie pod dyrekcją p. Ryszarda Źróbka. Początek koncertu o godz. 18.30. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

7. W związku z trwającą pandemią koronawirusa, od I Niedzieli Adwentu, 28 listopada poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku
z tylu kościoła. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. Jeżeli natomiast ktoś z Państwa Posłanek
i Posłańców Parafialnych będzie mógł osobiście roznieść opłatki do mieszkańców swojego bloku, zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę, najpóźniej do przyszłej niedzieli, 21 listopada.
Dla zapisanych Posłańców zostaną przygotowane opłatki, które będą do odbioru, jak zawsze, w I Niedzielę Adwentu, po mszy św. o godz. 8.00.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca listopada. Wyniosła ona 11.923,40 zł i 5 euro, z czego 4.073 zł i 5 euro to ofiary
w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które we wrześniu wpłynęła kwota 5.410 zł.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
• czwartek: wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
• sobota: wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Bogumiła Hynek, l. 68, zam. ul. Aleksandry 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…