Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022 r.

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy za dar wiary świętej i ponawiamy akt oddania się Chrystusowi Królowi.

2. W dniu dzisiejszym pod hasłem: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9) przypada VI Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. Po Mszach św. możemy ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim.

3. Również dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Ukrainą”. Szczegóły na plakatach.

4. Zapraszamy chętnych parafian do pomocy przy pakowaniu opłatków w najbliższy wtorek, 15 listopada od godz. 9.00 w sali nr 1.

5. Msza św. za Zmarłych spoczywających w katakumbach naszego Sanktuarium oraz na innych cmentarzach zostanie odprawiona w piątek, 18 listopada o godz. 9.00. Klub Seniora „Betania” oraz Ks. Prałat zapraszają na wspólną modlitwę Rodziny tych Zmarłych.

6. Od I Niedzieli Adwentu, 27 listopada poświęcone opłatki wigilijne będą do nabycia w dni powszednie w punkcie Ochrony Sanktuarium, a w niedziele przy stoliku z tylu kościoła. O pomoc przy wydawaniu opłatków i świec Caritas przy stoliku prosimy przedstawicieli wspólnot parafialnych, których lista znajduje się w zakrystii. Jeżeli natomiast ktoś z Państwa Posłanek i Posłańców Parafialnych będzie mógł osobiście roznieść opłatki do mieszkańców swojego bloku, zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę, najpóźniej do przyszłej niedzieli, 20 listopada. Dla zapisanych Posłańców zostaną przygotowane opłatki, które będą do odbioru, jak zawsze, w I Niedzielę Adwentu, po Mszy św. o godz. 8.00.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca listopada. Wyniosła ona 13.116,90 zł i 20 euro, z czego 4.630 zł i 20 euro to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które we wrześniu wpłynęła kwota 5.640 zł.

8. Fundacja „Wygrajmy Siebie” zaprasza na bezpłatny „Dzień Zdrowia”, który odbędzie się w przyszłą sobotę, 19 listopada w godz. od 10.00 do 14.00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11 w Krakowie, przy ul. Aleksandry 17. W programie m.in. możliwość wykonania podstawowych badań, ciekawe prelekcje dotyczące zdrowia oraz atrakcje dla najmłodszych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• czwartek: wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
• piątek: wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.