Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

 1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.
 2. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z bliskimi do uczczenia świętych. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 17.00, a następnie w ramach Korowodu Świętych z relikwiami na czele obejdziemy kościół i pomodlimy się za zmarłych przy katakumbach. Zakończymy drobnym poczęstunkiem. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych i błogosławionych oraz odważnego wyrażenia naszej wiary w świętych obcowanie.
 3. W listopadzie w środy mszę św. o godz. 18.00 koncelebruje dwóch księży: jeden odprawia „wspólną gregoriankę listopadową”, a drugi ksiądz odprawia mszę św. w pilnych intencjach nowennowych tylko dla żyjących i nie przyjmuje intencji za zmarłych. W tym miesiącu okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. wieczorną.
 4. W czwartek, 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Modląc się o jej pomyślność i rozwój pamiętajmy o pokoleniach, które z narażeniem życia i przelewając krew walczyły o jej suwerenność i niepodległy byt w rodzinie krajów europejskich. Zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie, w czasie której zaśpiewa Chór „Familia”. Po zakończeniu mszy św. przy Krzyżu Misyjnym zapalimy przyniesione znicze, odmówimy modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny i odśpiewamy „Rotę”. Przynieśmy z sobą biało – czerwone symbole narodowe. Postarajmy się także ozdobić okna naszych mieszkań flagami biało – czerwonymi. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 5. W przyszłą niedzielę, 14 listopada pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7) przypada V Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. Zgodnie z zarządzeniem ks. Metropolity, Marka Jędraszewskiego, będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim. W tym dniu będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Powołań, a kazania wygłosi ks. diakon z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 26/27 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 26 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 40 zł po mszach św. w zakrystii.
 7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • wtorek: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • środa: wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • czwartek: wsp. św. Marcina z Tours, biskupa;
  • piątek: wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  • sobota: wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
  pierwszych męczenników Polski.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Elżbieta Janora, l. 88, zam. ul. Mała Góra 18.

Dobry Jezu, a nasz Panie…