Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2022 r.

1. W piątek, 11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Modląc się o jej pomyślność i rozwój pamiętajmy o pokoleniach, które z narażeniem życia i przelewając krew walczyły o jej suwerenność i niepodległy byt w rodzinie krajów europejskich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie, w czasie której zaśpiewa Chór „Familia”. Po zakończeniu Mszy św. przy Krzyżu Misyjnym zapalimy przyniesione znicze, odmówimy modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny i odśpiewamy „Rotę”. Przynieśmy z sobą biało – czerwone symbole narodowe. Postarajmy się także ozdobić okna naszych mieszkań flagami biało – czerwonymi. Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

2. W przyszłą niedzielę, 13 listopada pod hasłem: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9) przypada VI Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. W tym dniu będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim.

3. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele w Polsce XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Ukrainą”.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wśród niej znajduje się dzisiaj nowy numer ChiT-u w cenie 3 zł, poświęcony różnym formom pobożności.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 25/26 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 25 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 50 zł po Mszach św. w zakrystii.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• czwartek: wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
• piątek: wsp. św. Marcina z Tours, biskupa;
• sobota: wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Bronisław Sawka, l. 89, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…