Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 listopada 2023 r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele w Polsce XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”. W tym roku modlitwą i wsparciem obejmiemy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

2. Serdecznie zapraszamy w czwartek, 16 listopada na mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. W piątek, 17 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych parafian i dobroczyńców Sanktuarium, którzy spoczywają w katakumbach i na innych cmentarzach. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W przyszłą niedzielę, 19 listopada pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7) przypada VII Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. W tym dniu będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć różne dzieła pomocy osobom ubogim.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca listopada. Wyniosła ona 10.922,60 zł, z czego 3.860 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które we wrześniu wpłynęła kwota 4.335 zł.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
pierwszych męczenników Polski;
• piątek: wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
• sobota: wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Waldemar Kawiorski, l. 45, zam. ul. Heleny 22.

Dobry Jezu, a nasz Panie…