Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Na kolejne dni trwającej Oktawy Wszystkich Świętych zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych z wypominkami jednorazowymi: jutro zapraszamy parafian z rejonu IV oraz we wtorek, 7 listopada z rejonu V. Nabożeństwa za zmarłych z procesją w kościele rozpoczynamy po mszy św. o godz. 18.00. Ostatnia stacja tej procesji jest w katakumbach.

3. W listopadzie w środy mszę św. o godz. 18.00 koncelebruje dwóch księży: jeden odprawia „wspólną gregoriankę listopadową”, a drugi ksiądz odprawia mszę św. w pilnych intencjach nowennowych tylko dla żyjących i nie przyjmuje intencji za zmarłych. W tym miesiącu okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. wieczorną.

4. W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Modląc się o jej pomyślność i rozwój pamiętajmy o pokoleniach, które z narażeniem życia i przelewając krew walczyły o jej suwerenność i niepodległy byt w rodzinie krajów europejskich. Zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Po zakończeniu mszy św. przy Krzyżu Misyjnym zapalimy przyniesione znicze, odmówimy modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny i odśpiewamy „Rotę”. Przynieśmy z sobą biało – czerwone symbole narodowe. Postarajmy się także ozdobić okna naszych mieszkań flagami biało – czerwonymi. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

5. W przyszłą niedzielę, 12 listopada będziemy przeżywać w Kościele w Polsce XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”. W tym roku modlitwą i wsparciem obejmiemy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

6. Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców uczniów z klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• czwartek: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• piątek: wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
• sobota: wsp. św. Marcina z Tours, biskupa.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jan Górka, l. 81, zam. ul. Aleksandry 33;
+ Stanisława Serafin, l. 74, zam. ul. Barbary 14.
Dobry Jezu, a nasz Panie…