Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 października 2022 r.

1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki, a także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci i młodzież z bliskimi do uczczenia świętych. Rozpoczniemy o godz. 16.30 modlitwą na cmentarzu przy ul. Mała Góra, a po niej przejdziemy deptakiem do kościoła i będziemy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00. Zakończymy drobnym poczęstunkiem. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych i błogosławionych oraz odważnego wyrażenia naszej wiary w świętych obcowanie. Prosimy o zabranie własnego znicza.

3. Jutro odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Wszystkimi Świętymi.

4. We wtorek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w tym dniu odprawione tak jak w niedzielę. Na cmentarzu przy ul. Mała Góra o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. i procesja żałobna trzech parafii: Bieżanowa, Nowego Bieżanowa i Rżąki, a wypominki będą tam przyjmować nasze Siostry.

5. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) będziemy obchodzić w środę, 2 listopada. Msze św. w tym dniu: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. (Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30). Jest to dzień modlitwy Kościoła za dusze w czyśćcu cierpiące. Oktawa Wszystkich Świętych to w naszej parafii Rejonowe Dni Modlitwy za Zmarłych z wypominkami jednorazowymi. W środę 2 listopada zapraszamy parafian z rejonu I, w czwartek 3 listopada z rejonu II, w piątek 4 listopada z rejonu III, w sobotę 5 listopada z rejonu IV i z ul. Mała Góra 8a,b,c,d oraz w poniedziałek 7 listopada z rejonu V i z ul. Aleksandry 4, 4a,c,d. Nabożeństwa za zmarłych z procesją w kościele rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00. Ostatnia stacja tej procesji będzie w kaplicy św. Józefa w katakumbach.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny możemy uzyskać odpust zupełny (raz w ciągu dnia) i ofiarować go za zmarłych. Zyskuje go ten, kto w stanie łaski uświęcającej nawiedzi kościół lub kaplicę publiczną, odmówi pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz w poczuciu żalu i zerwania z grzechem przyjmie Komunię św. Ponadto należy pomodlić się w intencjach Ojca św. Odpust zupełny w dniach Oktawy Wszystkich Świętych,
czyli do 8 listopada zyskuje i ofiaruje za dusze w czyśćcu cierpiące ten, kto pobożnie odwiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. W listopadzie w środy Mszę św. o godz. 18.00 koncelebruje dwóch księży: jeden odprawia „wspólną gregoriankę listopadową”, a drugi ksiądz odprawia Mszę św. w pilnych intencjach nowennowych tylko dla żyjących i nie przyjmuje intencji za zmarłych. W listopadzie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

7. Katakumby, gdzie pochowano już 243 osoby są również miejscem zyskiwania odpustów zupełnych. W listopadzie, w dniach procesji za zmarłych z wypominkami jednorazowymi wejście do katakumb jest możliwe w ciągu dnia od godz. 8.00 do 19.00. W pozostałe dni roku od godz. 8.00 do 17.00. Przypominamy, że nie palimy tam zniczy. Zastępują je lampki wotywne. Prosimy o ograniczenie do minimum dekoracji ze sztucznych kwiatów, ponieważ przepisy przeciwpożarowe wyraźnie sugerują, aby unikać zagrożenia pożarem.

8. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.

9. W pierwszą sobotę miesiąca – 5 listopada zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 25/26 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 25 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 50 zł po Mszach św. w zakrystii.

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych;
• środa: wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny);
• piątek: wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jerzy Sawicz, l. 73, zam. ul. Telimeny 17;
+ Marian Dziedzic, l. 77, zam. ul. Barbary 14.

Dobry Jezu, a nasz Panie…