Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 października 2020 r.

1. Metropolita Krakowski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu, których listę można zobaczyć na stronie internetowej parafii w aktualnościach.

2. Przypominamy, że według aktualne obowiązujących zasad w naszej świątyni podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać 190 osób wraz z posługującymi przy ołtarzu.

 

3. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.

 

4. Zapisy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych do wszystkich grup katechetycznych przygotowujących do sakramentu bierzmowania będą jeszcze jutro i we wtorek, 27 października w godz. od 16.00 do 17.00 w Kancelarii Parafialnej. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, czy ich dzieci zostały zapisane na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

5. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 27 października na Mszę św. wieczorną, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby.

 

6. W sobotę odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Wszystkimi Świętymi.

 

7. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki, a także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi.

 

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) będziemy obchodzić w poniedziałek, 2 listopada. Msze św. w tym dniu: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. (Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30). Jest to dzień modlitwy Kościoła za dusze w czyśćcu cierpiące. Oktawa Wszystkich Świętych to w naszej parafii Rejonowe Dni Modlitwy za Zmarłych z wypominkami jednorazowymi. W poniedziałek 2 listopada zapraszamy parafian z rejonu I, we wtorek 3 listopada z rejonu II, w środę 4 listopada z rejonu III, w czwartek 5 listopada z rejonu IV i z ul. Mała Góra 8b, 8c oraz w piątek 6 listopada z rejonu V i z ul. Aleksandry 4, 4a,c,d. Nabożeństwa za zmarłych z procesją w kościele rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00. Ostatnia stacja tej procesji będzie w kaplicy św. Józefa przy ograniczonej liczbie wiernych.

 

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny możemy uzyskać odpust zupełny (raz w ciągu dnia) i ofiarować go za zmarłych. Zyskuje go ten, kto w stanie łaski uświęcającej nawiedzi kościół lub kaplicę publiczną, odmówi pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz w poczuciu żalu i zerwania z grzechem przyjmie Komunię św. Ponadto należy pomodlić się w intencjach Ojca św. Odpust zupełny w dniach Oktawy Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada zyskuje i ofiaruje za dusze w czyśćcu cierpiące ten, kto pobożnie odwiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Decyzją Ojca świętego Franciszka został rozszerzony na cały listopad. W listopadzie w środy Mszę św. o godz. 18.00 koncelebruje dwóch księży: jeden odprawia „wspólną gregoriankę listopadową”, a drugi ksiądz odprawia Mszę św. w pilnych intencjach nowennowych tylko dla żyjących i nie przyjmuje intencji za zmarłych!

 

10. Katakumby, gdzie pochowano już 191 osób są również miejscem zyskiwania odpustów zupełnych. W listopadzie, w dniach procesji za zmarłych z wypominkami jednorazowymi wejście do katakumb jest możliwe w ciągu dnia od godz. 8.00 do 19.00. W pozostałe dni roku od godz. 8.00 do 17.00. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego. Przypominamy, że nie palimy tam zniczy. Zastępują je lampki wotywne.

 

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
środa: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium.
PEKAO SA  Nr konta 78 1240 1431 1111 0010 0160 8297

KBS  Nr konta 97 8591 0007 0220 0604 8246 0001

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:

+ Teresa Gurak, l. 65, zam. ul. Heleny 10;

+ Kazimiera Blitek, l. 89, zam. ul. Duża Góra 41.

Dobry Jezu, a nasz Panie…