Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24 października 2021 r.

 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki, a także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi.
 2. W dniu dzisiejszym chór „Familia” będzie śpiewał na mszy św. o godz. 17.00, następnie zostanie odmówiony różaniec, a po nim zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszego chóru.
 3. Również dzisiaj przy naszym Sanktuarium możemy wesprzeć ofiarą do puszek zbiórkę pieniędzy na operację chorego Olka z Podolan, który jest podopiecznym Fundacji Wygrajmy Siebie. Koszt operacji chłopca, który ma problemy z poruszaniem wynosi 140 tys. zł. Na chwilę obecną brakuje jeszcze ponad 25 tys. zł. Fundacja Wygrajmy Siebie prowadzi także nabór chętnych pełnoletnich osób do projektu: „Wolontariat dla pacjentów szpitala w Prokocimiu”. Bliższe informacje dotyczące tego projektu można uzyskać u wolontariuszy fundacji po mszach św. przy stoliku przed kościołem.
 4. Serdecznie zapraszamy we wtorek, 26 października na mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W najbliższą niedzielę, 31 października odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Wszystkimi Świętymi.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców uczniów z klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 7. W poniedziałek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w tym dniu odprawione tak jak w niedzielę. Na cmentarzu bieżanowskim o godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. i procesja żałobna trzech parafii: Bieżanowa, Nowego Bieżanowa i Rżąki, a wypominki będą tam przyjmować nasze Siostry.
 8. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) będziemy obchodzić we wtorek, 2 listopada. Msze św. w tym dniu: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. (Nie będzie mszy św. o godz. 19.30). Jest to dzień modlitwy Kościoła za dusze w czyśćcu cierpiące. Oktawa Wszystkich Świętych to w naszej parafii Rejonowe Dni Modlitwy za Zmarłych z wypominkami jednorazowymi. We wtorek 2 listopada zapraszamy parafian z rejonu I, w środę 3 listopada z rejonu II, w czwartek 4 listopada z rejonu III, w piątek 5 listopada z rejonu IV i z ul. Mała Góra 8a,b,c oraz w sobotę 6 listopada z rejonu V i z ul. Aleksandry 4, 4a,c,d. Nabożeństwa za zmarłych z procesją w kościele rozpoczniemy po mszy św. o godz. 18.00. Ostatnia stacja tej procesji będzie w kaplicy św. Józefa w katakumbach.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny możemy uzyskać odpust zupełny (raz w ciągu dnia) i ofiarować go za zmarłych. Zyskuje go ten, kto w stanie łaski uświęcającej nawiedzi kościół lub kaplicę publiczną, odmówi pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz w poczuciu żalu i zerwania z grzechem przyjmie Komunię św. Ponadto należy pomodlić się w intencjach Ojca św. Odpust zupełny w dniach Oktawy Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada zyskuje i ofiaruje za dusze w czyśćcu cierpiące ten, kto pobożnie odwiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. W listopadzie w środy mszę św. o godz. 18.00 koncelebruje dwóch księży: jeden odprawia „wspólną gregoriankę listopadową”, a drugi ksiądz odprawia mszę św. w pilnych intencjach nowennowych tylko dla żyjących i nie przyjmuje intencji za zmarłych.
 10. Katakumby, gdzie pochowano już 217 osób są również miejscem zyskiwania odpustów zupełnych. W listopadzie, w dniach procesji za zmarłych z wypominkami jednorazowymi wejście do katakumb jest możliwe w ciągu dnia od godz. 8.00 do 19.00. W pozostałe dni roku od godz. 8.00 do 17.00. Przypominamy, że nie palimy tam zniczy. Zastępują je lampki wotywne.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 26/27 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 26 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 40 zł po mszach św. w zakrystii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć listopadowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.
 13. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 31 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.
 14. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • czwartek: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Janusz Serwin, l. 66, zam. ul. Aleksandry 25.

Dobry Jezu, a nasz Panie…