Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23 października 2022 r.

1. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 25 października na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

2. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki, a także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Przypominamy, że w katakumbach nie palimy zniczy, bo zastępują je lampki wotywne. Prosimy o ograniczenie do minimum dekoracji ze sztucznych kwiatów, ponieważ przepisy przeciwpożarowe wyraźnie na to nie pozwalają.

3. W przyszłą niedzielę, 30 października serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z bliskimi do uczczenia świętych. Rozpoczniemy o godz. 16.30 modlitwą na cmentarzu przy ul. Mała Góra, a po niej przejdziemy deptakiem do kościoła i będziemy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00. Zakończymy drobnym poczęstunkiem. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych i błogosławionych oraz odważnego wyrażenia naszej wiary w świętych obcowanie. Prosimy o zabranie własnego znicza.

4. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Ofiara do puszek wyniosła 7.151,60 zł.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 25/26 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 25 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 50 zł po Mszach św. w zakrystii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć listopadowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

7. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 30 października nastąpi zmiana czasu z letniego
na zimowy.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• piątek: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Helena Pluta, l. 76, zam. ul. Heleny 16;
+ January Wojakowski, l. 83, zam. ul. Aleksandry 4a;
+ Marek Błaut, l. 56, zam. ul. Heleny 16;
+ Grażyna Zwiersz, l. 67, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Czesław Kowalik, l. 79, zam. ul. Mała Góra 18.

Dobry Jezu, a nasz Panie…