Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2022 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców uczniów z klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku);
– młodzież i dorośli o 17.30.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św.

3. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Zapisy po mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła.

4. Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w czwartek, 13 października po wieczornej mszy św. Przynosimy na nie różańce i świece.

5. Z okazji przypadającego w najbliższy piątek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, księżom, siostrom, katechetom świeckim naszych szkół i przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.

6. Klub Seniora „Betania” zaprasza w piątek na mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie w sali św. Brata Alberta.

7. Przyjmujemy wypominki na rok 2023 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej. Przypominamy, że do katakumb nie przynosimy wieńców, świeżych kwiatów i zniczy. Zastępujemy je „darami serca”, którymi są: zamówiona msza św. w intencjach zmarłych, modlitwa oraz ofiara złożona poprzez zapalenie lampki wotywnej w katakumbach. Elektryczne lampki możemy umieścić indywidualnie na specjalnie wykonanych półkach przy niszy zwracając uwagę, aby nie spadały. W katakumbach nie zostawiamy zniczy, a także żadnych innych ozdób na posadzce pod niszami.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca października. Wyniosła ona 11.663 zł i 25 euro, z czego 3.890 zł i 20 euro to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w sierpniu wpłynęła kwota 6.120 zł.

9. W przyszłą niedzielę, 16 października będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Włączymy się w ogólnopolską kwestę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla młodzieży z uboższych rejonów Polski. Przy naszym kościele w tej kweście pomogą przedstawiciele wszystkich zespołów parafialnych wg następujących dyżurów: po mszy św. o 6.30 – Żywy Różaniec, po 8.00 – Kręgi Rodzin, po 9.30 – Oaza Młodzieży, po 11.00 – Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, po 12.30 – Akcja Katolicka, po 17.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja i po 19.00 – Rodzina Kolpinga.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• czwartek: wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
• sobota: wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.