Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 października 2023 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. Kościół Katolicki w Polsce obchodzi dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin z całej Polski.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku);
– młodzież i dorośli o 17.30.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św.

4. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Zapisy po mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła.

5. Serdecznie zapraszamy w czwartek, 19 października na mszę św. wieczorną, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

6. W piątek, 20 października o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych parafian i dobroczyńców Sanktuarium, którzy spoczywają w katakumbach i na innych cmentarzach. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

7. Przyjmujemy wypominki na rok 2024 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.

8. Zapraszamy dzieci do przebrania się za Świętych i Błogosławionych i wzięcia udziału w Korowodzie Świętych w niedzielę, 29 października br. Rozpoczniemy modlitwą o godz. 16.30 na cmentarzu przy ul. Mała Góra, a po niej przemarsz osiedlowym deptakiem i Eucharystia o godz. 17.00. Zakończymy drobnym poczęstunkiem dla dzieci.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
• wtorek: wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
• środa: Święto św. Łukasza, ewangelisty;
• piątek: Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.