Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 października 2019 r.

 1. Kościół Katolicki w Polsce obchodzi dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin z całej Polski.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawione ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Przynosimy na nie różańce i świece.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  – dzieci o 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel);
  – młodzież i dorośli o 17.30.
  Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św.
 4. Jutro, 14 października Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na comiesięczne formacyjne spotkanie, które odbędzie się w sali nr 1 po Mszy św. wieczornej.
 5. Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, księżom, siostrom, katechetom świeckim naszych szkół i przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.
 6. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie w czwartek, 17 października o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 7. Przyjmujemy wypominki na rok 2020 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej. Przypominamy, że do katakumb nie przynosimy wieńców, świeżych kwiatów i zniczy. Zastępujemy je „darami serca”, którymi są: zamówiona Msza św. w intencjach zmarłych, modlitwa oraz ofiara złożona poprzez zapalenie lampki wotywnej w katakumbach. Elektryczne lampki i drobne ozdoby możemy umieścić indywidualnie na specjalnie wykonanych półkach przy niszy zwracając uwagę, aby nie spadały. W katakumbach nie zostawiamy zniczy, a także żadnych innych ozdób na posadzce pod niszami.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca października. Wyniosła ona 13.484,60 zł, z czego 4.420 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w sierpniu wpłynęła kwota 2.260 zł.
 9. Parafia dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach od 25.04 do 03.05.2020 r. Więcej informacji wraz z programem pielgrzymki na kartkach z tyłu kościoła. Zapisy u ks. Piotra – duchowego opiekuna pielgrzymki, a także we wtorki po Mszy św. wieczornej oraz w środy w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do zakupu książki naszego ks. wikariusza Piotra Wieczorka pt. ”Sztuka rozwoju osobowego”. Pokazuje ona jak bardziej świadomie i głębiej przeżywać siebie. Daje również wskazówki jak rozwijać swoją osobę w różnych aspektach życia.
 11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • wtorek: wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
 • środa: wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
 • czwartek: wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
 • piątek: Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Tadeusz Zdunkiewicz, l. 81, zam. ul. Heleny 24;
+ Jacek Sas, l. 60, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Cecylia Gazda, l. 92, zam. ul. Aleksandry 20B.

Dobry Jezu, a nasz Panie…