Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 października 2020 r.

 1. Kościół Katolicki w Polsce obchodzi dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin z całej Polski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  – dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku);
  – młodzież i dorośli o 17.30.
  Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św.
 3. Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione we wtorek, 13 października po wieczornej Mszy św. Przynosimy na nie różańce i świece. Z racji procesji fatimskiej, modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem jest przeniesiona na wtorek, 20 października.
 4. Z okazji przypadającego w najbliższą środę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, księżom, siostrom, katechetom świeckim naszych szkół i przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.
 5. Przyjmujemy wypominki na rok 2021 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej. Przypominamy, że do katakumb nie przynosimy wieńców, świeżych kwiatów i zniczy. Zastępujemy je „darami serca”, którymi są: zamówiona Msza św. w intencjach zmarłych, modlitwa oraz ofiara złożona poprzez zapalenie lampki wotywnej w katakumbach. Elektryczne lampki i drobne ozdoby możemy umieścić indywidualnie na specjalnie wykonanych półkach przy niszy zwracając uwagę, aby nie spadały. W katakumbach nie zostawiamy zniczy, a także żadnych innych ozdób na posadzce pod niszami.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca października. Wyniosła ona 11.340,30 zł i 2 euro, z czego 4.100 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w sierpniu wpłynęła kwota 4.105 zł.
 7. Zapisy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych do wszystkich grup katechetycznych przygotowujących do sakramentu bierzmowania będą 19, 20, 26 i 27 października w godz. od 16.00 do 17.00 w Kancelarii Parafialnej.
 8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • wtorek: wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
 • czwartek: wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
 • piątek: wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
 • sobota: wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Anna Irlik, l. 77, zam. ul. Mała Góra 18;
+ Tadeusz Czambol, l. 69, zam. ul. Aleksandry 23;
+ Tadeusz Sojka, l. 69, zam. ul. Telimeny 13;
+ Władysław Walos, l. 96, zam. ul. Aleksandry 9.

Dobry Jezu, a nasz Panie…