Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 października 2021 r.

 1. Kościół Katolicki w Polsce obchodzi dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin z całej Polski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: 
- dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku); 
- młodzież i dorośli o 17.30. 
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św.
 3. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Zapisy po mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła.
 4. Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w środę, 13 października po wieczornej mszy św. Przynosimy na nie różańce i świece.
 5. Z okazji przypadającego w najbliższy czwartek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, księżom, siostrom, katechetom świeckim naszych szkół i przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.
 6. Przyjmujemy wypominki na rok 2022 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej. Przypominamy, że do katakumb nie przynosimy wieńców, świeżych kwiatów i zniczy. Zastępujemy je „darami serca”, którymi są: zamówiona msza św. w intencjach zmarłych, modlitwa oraz ofiara złożona poprzez zapalenie lampki wotywnej w katakumbach. Elektryczne lampki możemy umieścić indywidualnie na specjalnie wykonanych półkach przy niszy zwracając uwagę, aby nie spadały. W katakumbach nie zostawiamy zniczy, a także żadnych innych ozdób na posadzce pod niszami.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca października. Wyniosła ona 13.307 zł i 2,55 euro, z czego 6.093 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w sierpniu wpłynęła kwota 4.820 zł.
 8. Grupa teatralna „Kaworki” złożona z rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Michalitek na Rżące, zaprasza na rodzinne przedstawienie baśni pt. „Za siedmioma górami” wg sztuki Ewy Szelburg – Zarembiny. Spektakle odbędą się dzisiaj o godz. 12.00 oraz 13.30 w sali św. Brata Alberta. Serdecznie zapraszamy.
 9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • środa: wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • piątek: wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • sobota: wsp. św. Jadwigi Śląskiej.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Daniela Maczek, l. 70, zam. ul. Heleny 22;
+ Alicja Woźniak, l. 77, zam. ul. Mała Góra 20.

Dobry Jezu, a nasz Panie…