Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 października 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:​
– dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku);​
– młodzież i dorośli o 17.30.​
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św.

2. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet.Zapisy po mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła.

3. Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w piątek, 13 października po wieczornej mszy św. Przynosimy na nie różańce i świece.

4. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny w sobotę, 14 października o godz. 6.30.

5. Z okazji przypadającego w najbliższą sobotę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, księżom, siostrom, katechetom świeckim naszych szkół i przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia
i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.

6. Przyjmujemy wypominki na rok 2024 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej. Przypominamy, że do katakumb nie przynosimy wieńców, świeżych kwiatów i zniczy. Zastępujemy je „darami serca”, którymi są: zamówiona msza św. w intencjach zmarłych, modlitwa oraz ofiara złożona poprzez zapalenie lampki wotywnej w katakumbach. Elektryczne lampki możemy umieścić indywidualnie na specjalnie wykonanych półkach przy niszy zwracając uwagę, aby nie spadały. W katakumbach nie zostawiamy zniczy, a także żadnych innych ozdób na posadzce pod niszami.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca października. Wyniosła ona 10.720,90 zł, z czego 4.060 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w sierpniu wpłynęła kwota 4.680 zł.

8. W przyszłą niedzielę, 15 października będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem:
„Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Włączymy się w ogólnopolską kwestę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla młodzieży z uboższych rejonów Polski. Przy naszym kościele w tej kweście pomogą przedstawiciele wszystkich zespołów parafialnych wg następujących dyżurów:
po mszy św. o 6.30 – Żywy Różaniec, po 8.00 – Kręgi Rodzin, po 9.30 – Oaza Młodzieży, po 11.00 – Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, po 12.30 – Akcja Katolicka, po 17.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja i po 19.00 – Rodzina Kolpinga.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
• piątek: wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.