Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2020 r.

 1. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu i ludziom za tegoroczną FAMILIADĘ. Dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom za życzliwą pomoc. Dobrze, że mógł się odbyć kolejny koncert familiadowy. Osobne podziękowania kierujemy firmie Auto Robot System za ufundowanie jednego stypendium.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie dzieci, które odmawiają od roku codziennie dziesiątek różańca świętego.
 3. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca, Różańca Rodzinnego oraz Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych.
 4. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe:
  – dzieci o godz. 16.30 (od poniedziałku do piątku);
  – dorosłych i młodzież o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku jest po nabożeństwie. Nabożeństwa różańcowe w niedziele są odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy rodziców, aby swoim przykładem i autorytetem zmobilizowali dzieci, by chętnie przychodziły na swoje różańcowe nabożeństwa.
 5. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Zapisy po Mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła. Grupa Różaniec Rodziców za Dzieci również serdecznie zaprasza chętnych rodziców, którzy chcieliby objąć modlitwą swoje dzieci, do utworzenia drugiego Różańca za Dzieci pod patronatem św. Gabriela Archanioła. Bliższe informacje oraz telefon kontaktowy do zapisu na plakatach.
 6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Włączymy się w ogólnopolską kwestę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla młodzieży z uboższych rejonów Polski. Przy naszym kościele w tej kweście pomogą przedstawiciele wszystkich zespołów parafialnych wg następujących dyżurów: po Mszy św. o 6.30 – Żywy Różaniec, po 8.00 – Kręgi Rodzin, po 9.30 – Oaza Młodzieży, po 11.00 – Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, po 12.30 – Akcja Katolicka, po 17.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja i po 19.00 – Rodzina Kolpinga.
 7. Przyjmujemy wypominki na rok 2021 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca złożony w niedzielę, 20 września do puszek na działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Ofiary na ten cel wyniosły 412,83 zł.
 9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
 • środa: wsp. NMP Różańcowej;
 • piątek: wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Krystyna Gierasińska, l. 73, zam. ul. Heleny 10;
+ Marianna Litwa, l. 97, zam. ul. Podłęska 11.

Dobry Jezu, a nasz Panie…