Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 września 2020 r.

 1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12.30 zostanie odprawiona suma odpustowa. Dziękujemy Bożej Opatrzności, że czuwa nad naszymi rodzinami i całą parafią. Niech nasz niebiański Obrońca wspomaga nas w walce ze złem, które ciągle nam zagraża. Z okazji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Siostrom Michalitkom, które przeżywają święto swojego Zgromadzenia życzymy, aby radośnie szły za Jezusem ufne w skuteczną pomoc swojego niebiańskiego Patrona. Po Mszach św. zapraszamy do wysłuchania koncertu Pana Kamila Radzimowskiego grającego na duduku ormiańskim, instrumencie znanym od trzech tysięcy lat.
 2. We wtorek, 29 września obchodzi swoje imieniny Ks. Rafał Buzała. Życzymy drogiemu Solenizantowi odważnego kroczenia drogami powołania, opieki Najświętszej Rodziny, zdrowia i życzliwości od wszystkich parafian.
 3. Od czwartku, 1 października zapraszamy wszystkich parafian, w tym dzieci na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku będzie po nabożeństwie. Nabożeństwo różańcowe w niedziele będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu października za zmarłych.
 4. W czwartek, 1 października o godz. 16.20 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z bliskimi na poświęcenie różańców i wspólną modlitwę.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków w najbliższy czwartek na nabożeństwo różańcowe, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
 6. W pierwszy piątek Msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – 3 października zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci odmawiających od roku codziennie dziesiątek różańca świętego.
 9. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca i Różańca Rodzinnego zapraszamy w przyszłą niedzielę, 4 października na nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych.
 10. Jest okazja zapisać się do wspólnoty Żywego Różańca. Modlitwa różańcowa jest niezwykle skuteczna. Potrzebuje jej Kościół, Polska i świat. Zapisy będą prowadzone w październiku, po niedzielnych Mszach św., przy stoliku.
 11. Zapraszamy do polubienia parafialnego facebooka. Odnajdziemy na nim familiadowy konkurs pod tytułem: „40 pytań na 40-lecie Duszpasterstwa Nowego Bieżanowa 1980 – 2020” przygotowany w formie online. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.
 12. Rodzina Kolpinga organizuje bezpłatny kurs komputerowy i obsługi telefonu dla osób w wieku 60+. Organizator kursu zapewnia sprzęt dla każdego uczestnika. Zajęcia odbywać się będą w Domu Parafialnym w dwóch grupach: w środy i w piątki na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 14 października. Zapisy i informacje pod numerem telefonu i adresem mailowym dostępnym w zakrystii lub w ogłoszeniach na internetowej stronie naszej parafii (tel. 500 077 959, e-mail: nbkrakow@kolping.pl). Spotkanie informacyjne również z możliwością zapisu odbędzie się w sobotę, 3 października o godz. 9.30 w Domu Parafialnym, w sali nr 8.
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: wsp. św. Wacława, męczennika;
 • wtorek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
 • środa: wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • czwartek: wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
 • piątek: wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Stanisław Kocyła, l. 75, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Krystyna Holiat, l. 74, zam. ul. Telimeny 17.

Dobry Jezu, a nasz Panie…