Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 września 2021 r.

 1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12.30 zostanie odprawiona suma odpustowa. Dziękujemy Bożej Opatrzności, że czuwa nad naszymi rodzinami i całą parafią. Niech nasz niebiański Obrońca wspomaga nas w walce ze złem, które ciągle nam zagraża. Z okazji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Siostrom Michalitkom, które przeżywają święto swojego Zgromadzenia życzymy, aby radośnie szły za Jezusem ufne w skuteczną pomoc swojego niebiańskiego Patrona. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym wieczorna msza św. zamiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona wyjątkowo o 18.00.
 2. Zapraszamy na plenerowy koncert zespołu „niemaGOtu” związany z obchodami jubileuszu 40-lecia naszej parafialnej Oazy, który odbędzie się przy naszym kościele, dzisiaj o godz. 19.00.
 3. Zapisy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych do wszystkich grup katechetycznych przygotowujących do sakramentu bierzmowania będą jeszcze jutro, 27 września w godz. od 16.00 do 17.00 w biurze obok Kancelarii Parafialnej.
 4. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 28 września na mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 5. Od piątku, 1 października zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe: 
- dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel); 
- dorosłych i młodzież o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku będzie po nabożeństwie. Nabożeństwo różańcowe w niedziele będzie odprawiane po mszy św. o godz. 17.00. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za Kościół, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu października za zmarłych.
 6. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach. W pierwszy piątek nabożeństwo różańcowe dla dzieci wyjątkowo po mszy św. o godz. 16.30.
 7. W piątek, 1 października o godz. 16.15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z bliskimi na poświęcenie różańców i wspólną modlitwę.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 października zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.
 9. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca, Różańca Rodzinnego oraz Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę, 3 października na nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych.
 10. Jest okazja zapisać się do wspólnoty Żywego Różańca. Modlitwa różańcowa jest niezwykle skuteczna. Potrzebuje jej Kościół, Polska i świat. Zapisy będą prowadzone w październiku, po niedzielnych mszach św., przy stoliku.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć m.in. październikowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.
 12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: wsp. św. Wincentego ả Paulo, prezbitera;
  • wtorek: wsp. św. Wacława, męczennika;
  • środa: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  • czwartek: wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • piątek: wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • sobota: wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Wiesław Ziernicki, l. 71, zam. ul. Heleny 16;
+ Stanisława Nowak, l. 89, zam. ul. Telimeny 31;
+ Marian Lechowicz, l. 84.

Dobry Jezu, a nasz Panie…