Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2022 r.

1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12.30 zostanie odprawiona suma odpustowa. Dziękujemy Bożej Opatrzności, że czuwa nad naszymi rodzinami i całą parafią. Niech nasz niebiański Obrońca wspomaga nas w walce ze złem, które ciągle nam zagraża. Z okazji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Siostrom Michalitkom, które przeżywają święto swojego Zgromadzenia życzymy, aby radośnie szły za Jezusem ufne w skuteczną pomoc swojego niebiańskiego Patrona.

2. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 27 września na mszę św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. Klub Seniora „Betania” zaprasza w piątek na mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie w sali św. Brata Alberta.

4. Od soboty, 1 października zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel);
– dorosłych i młodzież o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku będzie po nabożeństwie. Nabożeństwo różańcowe w niedziele będzie odprawiane po mszy św. o godz. 17.00. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za Kościół, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu października za zmarłych.

5. W pierwszą sobotę miesiąca – 1 października zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

6. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca, Różańca Rodzinnego oraz Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę, 2 października na nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych. Modlitwa różańcowa jest niezwykle skuteczna. Potrzebuje jej Kościół, Polska i świat. Zachęcamy, aby zapisać się do Żywego Różańca. Będzie to możliwe przez cały październik, po niedzielnych mszach św., przy stoliku z tyłu kościoła.

7. Zapisy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych do wszystkich grup katechetycznych przygotowujących do sakramentu bierzmowania będą jutro w godz. od 16.00 do 17.30 w biurze obok Kancelarii Parafialnej.

8. Chór „Familia” działający przy naszym Sanktuarium zaprasza chętnych parafian, którzy chcieliby powiększyć jego grono i wspólną pieśnią chwalić Imię Pana. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dalszego trwania i rozwoju naszego chóru.

9. W poniedziałek, 3 października o godz. 16.15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z bliskimi na poświęcenie różańców i wspólną modlitwę.

10. Młodzież oazowa prowadzi familiadowy kiermasz nowych książek o tematyce religijnej i patriotycznej. Proponowane ceny są mniejsze od rynkowych. Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć październikowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

12. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Wincentego ả Paulo, prezbitera;
• środa: wsp. św. Wacława, męczennika;
• czwartek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
• piątek: wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
• sobota: wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Bogumiła Stróżek, l. 74, zam. ul. Heleny 10;
+ Helena Kurek, l. 74, zam. ul. Heleny 14;
+ Władysława Tabiś, l. 94, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Władysław Pobożniak, l. 71, zam. ul. Telimeny 11.

Dobry Jezu, a nasz Panie…