Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października 2023 r.

1. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu i ludziom za tegoroczną FAMILIADĘ. Dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom za życzliwą pomoc. Dobrze, że mógł się odbyć kolejny koncert familiadowy.

2. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca, Różańca Rodzinnego oraz Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych. Modlitwa różańcowa jest niezwykle skuteczna. Potrzebuje jej Kościół, Polska i świat. Zachęcamy, aby zapisać się do Żywego Różańca. Jest to możliwe przez cały październik, po niedzielnych mszach św., przy stoliku z tyłu kościoła.

3. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel);
– dorosłych i młodzież o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku jest po nabożeństwie. Nabożeństwa różańcowe w niedziele są odprawiane po mszy św. o godz. 17.00. Prosimy rodziców, aby swoim przykładem i autorytetem zmobilizowali dzieci, by chętnie przychodziły na swoje różańcowe nabożeństwa.

4. Jutro, 2 października o godz. 16.15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z bliskimi na poświęcenie różańców i wspólną modlitwę.

5. W pierwszy piątek msze św. z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: 6.30, 7.00, 9.00 (dla seniorów), 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w godz. 6.30 – 7.30 i od 15.30 do 19.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach. W pierwszy piątek nabożeństwo różańcowe dla dzieci wyjątkowo po mszy św. o godz. 16.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca – 7 października zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

7. Przyjmujemy wypominki na rok 2024 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.

8. W nawiązaniu do Misyjnego Synodu Dzieci organizujemy parafialny konkurs plastyczny: „Jan Paweł II Misjonarz Świata”. Prace można składać katechetom do 13 października 2023 r. Informacje na Facebooku parafialnym.

9. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na spektakl pt. „Książę Popiel i Piast Kołodziej”, który odbędzie się dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. Świętych Aniołów Stróżów;
• środa: wsp. św. Franciszka z Asyżu;
• czwartek: wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
• sobota: wsp. NMP Różańcowej.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Dorota Żołnierczyk, l. 46, zam. ul. Aleksandry 3;
+ Maria Kamińska, l. 87, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Zofia Kędzierska, l. 85, zam. ul. Telimeny 33;
+ Marian Musiał, l. 77, zam. ul. Heleny 4.
Dobry Jezu, a nasz Panie…