Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 września 2023 r.

1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 12.30 sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. kanonik Józef Palenica. Dziękujemy Bożej Opatrzności, że czuwa nad naszymi rodzinami i całą parafią. Niech nasz niebiański Obrońca wspomaga nas w walce ze złem, które ciągle nam zagraża. Z okazji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Siostrom Michalitkom, które przeżywają święto swojego Zgromadzenia życzymy, aby radośnie szły za Jezusem ufne w skuteczną pomoc swojego niebiańskiego Patrona.

2. Siostry Michalitki zapraszają dzisiaj dzieci do udziału w Orszaku św. Michała Archanioła z racji parafialnego odpustu. Dzieci w stroju św. Michała Archanioła lub aniołków gromadzą się o godz. 10.45 przy kaplicy św. Brata Alberta. Dla uczestników orszaku przebranych w anielskie stroje przewidziana jest niespodzianka.

3. Od przyszłej niedzieli, 1 października zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel);
– dorosłych i młodzież o godz. 17.30 po cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św. Msza św. wieczorna w dni powszednie w październiku będzie po nabożeństwie. Nabożeństwo różańcowe w niedziele będzie odprawiane po mszy św. o godz. 17.00. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za Kościół, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu października za zmarłych.

4. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca, Różańca Rodzinnego oraz Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę, 1 października na nabożeństwo
z procesją różańcową do pięciu stacji o godz. 18.00, po której nastąpi zmianka tajemnic różańcowych. Modlitwa różańcowa jest niezwykle skuteczna. Potrzebuje jej Kościół, Polska i świat. Zachęcamy,
aby zapisać się do Żywego Różańca. Będzie to możliwe przez cały październik, po niedzielnych mszach św., przy stoliku z tyłu kościoła, a także do III Róży Rodziców za Dzieci, która do 1 października poszukuje jeszcze kilku członków.

5. Zapisy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych do wszystkich grup katechetycznych przygotowujących do sakramentu bierzmowania będą jutro, w godz. od 16.00 do 17.15 w biurze obok Kancelarii Parafialnej.

6. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii zaprasza chętne małżeństwa do włączenia się do nowo powstającego kręgu. Zainteresowane małżeństwa prosimy o zostawienie numeru telefonu kontaktowego w zakrystii do 30 września.

7. Grupa Teatralna „Kaworki” zaprasza na spektakl pt. „Książę Popiel i Piast Kołodziej”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 października po mszy św. o godz. 11.00 w sali św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć październikowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

9. Księga Mszalna z intencjami na nowy rok będzie do dyspozycji od jutra, 25 września.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: wsp. św. Wincentego ả Paulo, prezbitera;
• czwartek: wsp. św. Wacława, męczennika;
• piątek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
• sobota: wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Kazimierz Milczanowski, l. 73, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Ryszard Wodała, l. 87, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Bolesław Grygiel, l. 85, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…