Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II, Papieża, głównego patrona województwa małopolskiego 22 października 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku);
– młodzież i dorośli o 17.30.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św.

2. Zapraszamy chętnych do uzupełnienia Róż Rodzinnych oraz Róż Różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Zapisy po mszach św. przy stoliku z tyłu kościoła.

3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki, a także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Przypominamy, że w katakumbach nie palimy zniczy, bo zastępują je lampki wotywne. Prosimy o ograniczenie do minimum dekoracji ze sztucznych kwiatów, ponieważ przepisy przeciwpożarowe wyraźnie sugerują, aby unikać
zagrożenia pożarem.

4. Zapraszamy dzieci do przebrania się za Świętych i Błogosławionych i wzięcia udziału w Korowodzie Świętych w przyszłą niedzielę, 29 października. Rozpoczniemy modlitwą o godz. 16.30 na cmentarzu przy ul. Mała Góra, a po niej przemarsz osiedlowym deptakiem i Eucharystia o godz. 17.00. Zakończymy drobnym poczęstunkiem dla dzieci.

5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Ofiara do puszek wyniosła 9.978,30 zł.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W punkcie ochrony możemy dzisiaj nabyć listopadowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz tygodniki katolickie.

7. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 29 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

8. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• sobota: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.