Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 października 2019 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
– dzieci o 16.30 (z wyjątkiem sobót i niedziel);
– młodzież i dorośli o 17.30.
Na zakończenie nabożeństwa Komunia św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św.

3. Przyjmujemy wypominki na rok 2020 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.

4. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Ofiara do puszek wyniosła 9.331,27 zł i 3,90 euro.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z bliskimi na Korowód Świętych Holy wins: Święty wygrywa w najbliższą niedzielę, 27 października. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00, a następnie przejdziemy osiedlowym deptakiem niosąc relikwie świętych i kończąc na drobnym poczęstunku w Domu Parafialnym. Zachęcamy do przebrania się za świętych i błogosławionych i odważnego wyrażenia naszej wiary w świętych obcowanie.

6. Przy stoliku z prasą możemy dziś nabyć książkę ks. Piotra Wieczorka o rozwoju osobowym.

7. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne zajęcia pt. „Zmiany w świecie i zmiany we mnie”, które odbędą się w czwartek, 24 października o godz. 10.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Przyjdź i dołącz do grupy „Radosna Gromada”.

8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 27 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Andrzej Walicki, l. 70, zam. ul. Barbary 12;
+ Józef Łojowski, l. 81, zam. ul. Mała Góra 20;
+ Grażyna Federak, l. 66, zam. Przeginia Narodowa.

Dobry Jezu, a nasz Panie…