Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 października 2020 r.

 1. W związku ze stwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem wśród Kapłanów naszej Parafii, z dniem 12 października podjęliśmy decyzję o profilaktycznej kwarantannie wycofując się tym samym na 10 dni z bezpośredniego kontaktu z wiernymi. Msze św. w naszej świątyni są odprawiane w normalnym porządku, dzięki pomocy zaproszonych Kapłanów. Powierzamy się Waszym modlitwom, zapewniając także o duchowej łączności z Wami.
 2. Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z związku z wejściem województwa małopolskiego do strefy czerwonej, od soboty, 17 października w kościołach obowiązują następujące zasady:
  w naszej świątyni podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać 190 osób wraz z posługującymi przy ołtarzu;
  ● przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Św. na rękę, do czego w obecnej sytuacji nadal zachęcamy. W tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone jedna na drugiej i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem.
 3. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  – dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku);
  – młodzież i dorośli o 17.30.
  Na zakończenie nabożeństwa Komunia Św. dla osób, które nie mogą zostać na Mszę św.
 5. Zapisy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych do wszystkich grup katechetycznych przygotowujących do sakramentu bierzmowania będą 19, 20, 26 i 27 października w godz. od 16.00 do 17.00 w Kancelarii Parafialnej.
 6. Zaplanowana na wtorek, 20 października modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zostanie odprawiona w późniejszym terminie.
 7. Przyjmujemy wypominki na rok 2021 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 Mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Ofiara do puszek wyniosła 6.066,60 zł.
 9. Listopadowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” do zakupu u ochrony.
 10. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.
 11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • wtorek: Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;
 • czwartek: wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Ryszard Mniszek, l. 68, zam. ul. Heleny 12;
+ Jadwiga Skupień, l. 89, zam. ul. Barbary 10;
+ Dionizy Nowakowski, l. 79, zam. ul. Duża Góra 35.

Dobry Jezu, a nasz Panie…