Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17 października 2021 r.

 1. Przypominamy, że w związku z trwającym ciągle zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, podczas nabożeństw i mszy św. wiernych obowiązują w świątyni nadal maseczki, które odsłaniamy tylko na Komunię Św.
 2. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: 
- dzieci o 16.30 (od poniedziałku do piątku); 
- młodzież i dorośli o 17.30. 
Na zakończenie nabożeństwa Komunia Św. dla osób, które nie mogą zostać na mszę św.
 4. Przyjmujemy wypominki na rok 2022 w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych, a wypominki roczne w trzecie niedziele miesiąca. Kartki na wypominki można zabierać ze stolika. Przyjmujemy także intencje mszalne na zbiorową GREGORIANKĘ z wypominkami listopadowymi. Jest to 30 mszy św. w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Zwracamy uwagę, że zbiorową gregoriankę ofiarujemy tylko za jedną lub dwie osoby zmarłe z rodziny, za które bliscy nie mogli zamówić gregorianki indywidualnej.
 5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Ofiara do puszek wyniosła 10.093,69 zł i 1 euro.
 6. W czwartek, 21 października odbędzie się w naszym Sanktuarium I Pielgrzymka Seniorów. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 zostanie odprawiona msza św. koncelebrowana przez Księży Seniorów, a po niej o 16.30 modlitwa różańcowa dzieci i seniorów w intencjach rodzin. O godz. 17.30 Kolpingowski Klub Seniora zaprasza do sali św. Brata Alberta na spektakl pt. „Przekładaniec, czyli wiejskie igraszki”. Szczegółowy program pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów.
 7. W niedzielę, 24 października chór „Familia” będzie śpiewał na mszy św. o godz. 17.00, następnie zostanie odmówiony różaniec, a po nim zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszego chóru.
 8. Również w przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek zbiórkę pieniędzy na operację chorego Olka z Podolan, który jest podopiecznym Fundacji Wygrajmy Siebie. Koszt operacji chłopca, który ma problemy z poruszaniem wynosi 140 tys. zł. Na chwilę obecną brakuje jeszcze ponad 25 tys. zł. Fundacja Wygrajmy Siebie prowadzi także nabór chętnych pełnoletnich osób do projektu: „Wolontariat dla pacjentów szpitala w Prokocimiu”. Bliższe informacje dotyczące tego projektu można będzie uzyskać u wolontariuszy fundacji w przyszłą niedzielę po mszach św. przy stoliku przed kościołem.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z 26/27 listopada br. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w piątek, 26 listopada o godz. 17.00. Powrót w sobotę, około godz. 6.30 rano. Zapisy z wpłatą 40 zł po mszach św. w zakrystii.
 10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
  • poniedziałek: Święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • środa: Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona
  Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;
  • piątek: Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Marianna Janeczek, l. 85, zam. ul. Mała Góra 16;
+ Marek Bańdo, l. 70, zam. ul. Heleny 16;
+ Adam Gądek, l. 69, zam. ul. Aleksandry 3;
+ Elżbieta Puzia, l. 93, zam. ul. Duża Góra 35;
+ Helena Hachlica, l. 75, zam. ul. Heleny 22;
+ Janina Zięcik, l. 69, zam. ul. Barbary 10a.

Dobry Jezu, a nasz Panie…