Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 września 2020 r.

 1. Jutro, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do pielgrzymowania na doroczny odpust w Sanktuarium cysterskim w Mogile. Dzień modlitwy i pielgrzymki dla naszej parafii przewidziany jest w środę, 16 września. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Placu św. Jana Pawła II, a o 18.00 Msza św. koncelebrowana. Dojazd we własnym zakresie.
 2. Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00. Przynosimy na nie różańce i świece.
 3. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Zapisy kandydatów na ministrantów dzisiaj po Mszach św. w zakrystii u Ks. Rafała.
 4. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio wznawia działalność po wakacyjnej przerwie i zaprasza swoich członków i sympatyków na formacyjne spotkanie, które odbędzie się jutro w sali nr 1 po Mszy św. wieczornej.
 5. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 15 września, na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem, rozważaniami i modlitwą prośby.
 6. Ks. Rafał zaprasza osoby chętne do wspólnego czytania Pisma Świętego w ramach Kręgu Biblijnego. Spotkania w każdą środę o godz. 20.00 w Domu Parafialnym w sali nr 7. Zapisy w zakrystii.
 7. Młodzież z klas VII i VIII SP oraz szkół średnich zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w piątki o godz. 19.00 w sali nr 9 Domu Parafialnego. Dzieciom od II do VI klasy SP proponujemy spotkania Oazy Dzieci Bożych w piątki o godz. 17.00 w sali nr 9 Domu Parafialnego. Zachęcamy was do przyjścia i zapoznania się z atmosferą tych spotkań z Bogiem i drugim człowiekiem.
 8. Nasza parafialna Oaza przeżywa w tym roku jubileusz 40-lecia powstania. Jednym z akcentów świętowania będzie rozprowadzanie specjalnych jubileuszowych kubków w najbliższą niedzielę. Ich zakup będzie stanowił cegiełkę na rzecz działalności tej grupy.
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca września. Wyniosła ona 12.101,60 zł i 0,70 euro z czego 4.570 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w lipcu wpłynęła kwota 4.310 zł.
 10. Mamy wciąż wolne miejsca na przełożoną pielgrzymkę do Medjugorie. Odbędzie się ona w dniach od 4 do 11 października. Przewodnikiem duchowym będzie Ks. Piotr Wieczorek. Program pielgrzymki znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe informacje u Ks. Piotra. Zapisy u Ks. Piotra (np. w środę w kancelarii) oraz w zakrystii po Mszach św.
 11. W przyszłą niedzielę, 20 września przy naszym Sanktuarium będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, które niesie nieodpłatną opiekę chorym i wspiera ich rodziny w towarzyszeniu umierającym.
 12. Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne zwiedzanie wystawy: „Fabryka Schindlera. Kraków wczasie wojny”. Zwiedzanie z przewodnikiem zgodnie obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa odbędzie się w poniedziałek, 21 września. Bliższe informacje pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii lub w ogłoszeniach na internetowej stronie naszej parafii (tel. 500 077 959).
 13. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • poniedziałek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • wtorek: wsp. NMP Bolesnej;
 • środa: wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
 • piątek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Adam Kurek, l. 82, zam. ul. Heleny 22;
+ Tadeusz Kuciel, l. 69, zam. ul. Telimeny 21.

Dobry Jezu, a nasz Panie…