Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 września 2020 r.

 1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewno – formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 7 września. W programie: godz. 17.00 – Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 18.00 – Msza św., po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 3. Ks. Rafał zaprasza osoby chętne do wspólnego czytania Pisma Świętego w ramach Kręgu Biblijnego. Spotkania w każdą środę o godz. 20.00 w Domu Parafialnym w sali nr 7. Zapisy w zakrystii.
 4. Akcja Katolicka zaprasza swoich członków i sympatyków na Mszę św. w czwartek, 10 września o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
 5. Serdecznie zapraszamy młodzież z klas VII SP i starszą do wejścia w szeregi Oazy Młodzieżowej spotykającej się w każdy piątek o godz. 19.00 w sali nr 9 Domu Parafialnego. To grupa młodych, którzy poprzez modlitwę, wspólną zabawę, wyjazdy czy rozmowy chcą realizować różne formy bycia z Bogiem i drugim człowiekiem. Młodszym – dzieciom od II do VI klasy SP proponujemy spotkania Oazy Dzieci Bożych w piątki o godz. 17.00 w sali nr 9 Domu Parafialnego. Pierwsze powakacyjne spotkanie w najbliższy piątek, na które zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a jeśli dziecko przyjdzie samo, prosimy, aby miało ze sobą numer telefonu kontaktowego do rodziców. W tym trudnym czasie niepewności i różnych obaw związanych z pandemią chcemy podjąć na nowo formację młodych serc.
 6. W ciągu roku katechetycznego po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci będą otrzymywać „ziarenka” z fragmentem niedzielnej Eucharystii, po pozostałych Mszach dzieci mogą je zabierać ze stolika z tyłu kościoła.
 7. Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w przyszłą niedzielę, 13 września po Mszy św. o godz. 17.00. Przynosimy na nie różańce i świece.
 8. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Zapisy kandydatów na ministrantów w przyszłą niedzielę, 13 września po Mszach św. w zakrystii u Ks. Rafała.
 9. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza osoby w wieku 60+ do udziału w bezpłatnych zajęciach tanecznych oraz nordic walking, organizuje także wyjścia na basen i do muzeów. Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek, 10 września o godz. 12.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8.
 10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
 • wtorek: Święto Narodzenia NMP;
 • środa: wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana:
+ Daniela Romańczyk, l. 77, zam. ul. Heleny 14.

Dobry Jezu, a nasz Panie…