Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022 r.

1. Dziś spotkaniem rodziców o godz. 10.20 i mszą św. o godz. 11.00 rozpoczynamy przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Poświęcimy też plecaki i przybory szkolne przyniesione przez dzieci.

2. Po mszy św. o godz. 11.00 rozdajemy dzieciom „ziarenka” z fragmentem Ewangelii, na pozostałych mszach dzieci mogą je zabrać ze stolika z tylu kościoła.

3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza do udziału w nocnym czuwaniu u tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła w nocy z 8/9 września, które rozpocznie się po Apelu Jasnogórskim, a zakończy mszą św. o północy. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego w czwartek, o godz. 16.30. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii po mszach św.

4. Zapraszamy młodzież – uczniów klas VII SP i starszych do formacji oazowej – wspólnotowe spotkania w piątki o godz. 19.00 w sali numer 9. Dzieciom od klas II do VI SP proponujemy Oazę Dzieci Bożych – pierwsze spotkanie w ten piątek o godz. 17.00 w sali numer 9. Zapraszamy na nie rodziców lub prosimy, aby przekazać dziecku telefon kontaktowy do siebie.

5. Dziecięca schola parafialna „Iskierki” zaprasza do wspólnego wielbienia Boga śpiewem. Zapisy chętnych dzieci w wieku od 6 do 12 lat w każdą niedzielę września po mszy św. o godz. 11.00 w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, 11 września odbędzie się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski. Dojazd we własnym zakresie.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w poniedziałek, 12 września o godz. 16.00 w zakrystii.

8. Osoby między 16, a 35 rokiem życia zainteresowane wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

9. Księgarnia „Nazaret” zaprasza do nabywania katechizmów i dewocjonaliów w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00.

10. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• czwartek: Święto Narodzenia NMP;
• piątek: wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana:
+ Władysława Piszczek, l. 85, zam. ul. Heleny 12;
+ Joanna Prytko, l. 57, zam. ul. Duża Góra 35.

Dobry Jezu, a nasz Panie…