Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 września 2023 r.

1. W czwartek, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do pielgrzymowania na doroczny odpust w Sanktuarium cysterskim w Mogile. Dzień modlitwy i pielgrzymki dla naszej parafii przewidziany jest w sobotę, 16 września. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Placu św. Jana Pawła II, a o 18.00 msza św. koncelebrowana. Dojazd we własnym zakresie.

2. Dziś spotkaniem rodziców o godz. 10.20 i mszą św. o godz. 11.00 rozpoczynamy przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Nabożeństwo Fatimskie z procesją zostanie odprawione w środę, 13 września po mszy św. o godz. 18.00. Przynosimy na nie różańce i świece.

4. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny w czwartek, 14 września o godz. 7.00.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy SP do pełnienia posługi ministranta. Spotkanie kandydatów na ministrantów w czwartek, 14 września o godz. 16.00 w zakrystii.

6. Chór „Familia” działający przy naszym Sanktuarium zaprasza chętnych parafian, którzy chcieliby powiększyć jego grono i wspólną pieśnią chwalić Imię Pana. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dalszego trwania i rozwoju naszego chóru.

7. Zachęcamy dzieci i młodzież do dołączenia do Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej. Spotkanie dzieci klas II – VI SP w piątek o godz. 17.00, spotkanie młodzieży o godz. 19.00.

8. Schola parafialna „Iskierki” zaprasza do wspólnego wielbienia Boga śpiewem. Zapisy dzieci w wieku od 5 do 12 lat w zakrystii, w każdą niedzielę września po mszy św. o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie integracyjne scholki w sobotę, 16 września o godz. 10.00 w sali św. Brata Alberta.

9. W przyszłą niedzielę, 17 września odbędzie się 31. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew. Dojazd we własnym zakresie.

10. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca września. Wyniosła ona 12.283,80 zł, z czego 4.880 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w lipcu wpłynęła kwota 5.695 zł.

11. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• środa: wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
• czwartek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
• piątek: wsp. NMP Bolesnej;
• sobota: wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jan Jabłoński, l. 88, zam. ul. Aleksandry 3;
+ Jerzy Cepuch, l. 75, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Tomasz Jakubowski, l. 44, zam. ul. Barbary 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…