Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 września 2023 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Po mszy św. o godz. 11.00 rozdajemy dzieciom „ziarenka” z fragmentem Ewangelii, na pozostałych mszach dzieci mogą je zabrać ze stolika z tylu kościoła.

3. Jutro, 4 września, rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci rozpoczęły rok szkolny z Bożym błogosławieństwem, które będzie im potrzebne do wzrastania „w mądrości, w łasce u Boga i u ludzi”. Zapraszamy na msze św. uczniów wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami: o godz. 8.30 – klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej i XXV Liceum Ogólnokształcące oraz o godz. 9.30 – klasy od 0 do VI Szkoły Podstawowej.

4. Chór „Familia” działający przy naszym Sanktuarium zaprasza chętnych parafian, którzy chcieliby powiększyć jego grono i wspólną pieśnią chwalić Imię Pana. Do śpiewania w chórze nie jest konieczne przygotowanie muzyczne, ani znajomość zapisu nutowego. Próby wokalne chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 19.00 do 21.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dalszego trwania i rozwoju naszego chóru.

5. Schola parafialna „Iskierki” zaprasza do wspólnego wielbienia Boga śpiewem. Zapisy dzieci w wieku od 5 do 12 lat w zakrystii, w każdą niedzielę września po mszy św. o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie integracyjne scholki w sobotę, 16 września o godz. 10.00 w sali św. Brata Alberta.

6. Zapraszamy młodzież – uczniów klas VII SP i starszych do formacji oazowej – wspólnotowe spotkania w piątki o godz. 19.00 w sali numer 9. Dzieciom od klas II do VI SP proponujemy Oazę Dzieci Bożych – pierwsze spotkanie w ten piątek o godz. 17.00 w sali numer 9. Zapraszamy na nie rodziców lub prosimy, aby przekazać dziecku telefon kontaktowy do siebie.

7. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Przed Eucharystią o godz. 10.20 spotkanie rodziców w sali św. Brata Alberta.

8. Księgarnia „Nazaret” zaprasza do nabywania katechizmów i dewocjonaliów w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• piątek: Święto Narodzenia NMP;
• sobota: wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Piotr Wiejaczka, l. 67, zam. ul. Heleny 14;
+ Cecylia Malik, l. 81, zam. ul. Telimeny 21;
+ Jerzy Wronka, l. 69, zam. ul. Aleksandry 23.

Dobry Jezu, a nasz Panie…