Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 sierpnia 2020 r.

1. Nasza wspólnota parafialna dziękuje Siostrom Michalitkom za pełną poświęcenia, wieloletnią posługę w naszej parafii. Decyzją władz Zgromadzenia odchodzi od nas Siostra Elizeusza, która przez trzy lata z oddaniem pracowała jako zakrystianka, a także Siostra Alina, która od zeszłego roku była katechetką w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11 i Przedszkolu nr 176. Zachowajmy te Siostry w naszej wdzięcznej pamięci i pamiętajmy o nich w częstych modlitwach. Jednocześnie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Emilię, która podejmie posługę w zakrystii oraz Siostrę Ewelinę – katechetkę. Życzymy Siostrom, aby Najświętsza Rodzina była dla nich wsparciem i mamy nadzieję, że ofiarna posługa Sióstr w naszej parafii oraz ich troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży zaowocuje nowymi powołaniami do służby Bożej.

2. W środę, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Dziękujemy naszej Królowej za macierzyńską opiekę, którą otacza Polaków w kraju i za granicą. Przed błogosławieństwem zostanie odnowiony Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

3. Klub Seniora „Betania” zaprasza na Mszę św. w piątek, 28 sierpnia o godz. 9.00, a po niej spotkanie informacyjne dla seniorów przed wyjazdem do Mrzeżyna.

4. W sobotę, 29 sierpnia odbędzie się 48. Pielgrzymka Ruchu Światło – Życie, Domowego Kościoła i Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach dziękczynienia za wakacje. Parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na tę pielgrzymkę. Więcej informacji w zakrystii.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca złożony przed tygodniem do puszek na pomoc poszkodowanym w tragicznych wydarzeniach mieszkańcom Bejrutu w Libanie. Ofiary na ten cel wyniosły 8.086,50 zł i 5 euro.

6. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy słońca i udanego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej. Módlmy się także za wypoczywających poza naszą parafią, szczególnie za dzieci i młodzież, które w zeszły czwartek wyjechały z Ks. Bogdanem na kolonię do Chłapowa.

7. Ks. Rafał wraz z młodymi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza miłośników wędrówek rowerowych na pielgrzymkę rowerową do bł. Karoliny w dniach 5-6 września. Wpisuje się ona w tegoroczny „Rajd dla Życia”. Cena z noclegiem i ubezpieczeniem to 40 zł. Zapisy do 25 sierpnia przez link na stronie parafialnej lub FB.
Link do formularza
zapisów:
https://docs.google.com/forms/d/1R9uPe54dQVVguXWaBP0eDkwaGoP_dtqioPmqmgBvPSI/edit?ts=5f0d6d3b

8. Księgarnia „Nazaret” zaprasza od września do nabywania katechizmów i dewocjonaliów w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16.00 do 18.00. W dniach od 1 do 4 września hurtownia będzie czynna codziennie od 16.00 do 18.00.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
poniedziałek: Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
środa: Uroczystość NMP Częstochowskiej;
czwartek: wsp. św. Moniki;
piątek: wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
sobota: wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
+ Aleksander Sendyka, l. 68, zam. ul. Telimeny 11.

Dobry Jezu, a nasz Panie…