Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2022 r.

1. Nasza wspólnota parafialna dziękuje siostrom Michalitkom za pełną poświęcenia, wieloletnią posługę w naszej parafii. Decyzją władz Zgromadzenia odchodzi od nas s. Angela, pełniąca przez trzy lata funkcję przełożonej wspólnoty sióstr Michalitek przy naszej parafii oraz katechetki w Szkole Podstawowej nr 111. Zachowajmy siostrę w naszej wdzięcznej pamięci i pamiętajmy o niej w częstych modlitwach. Jednocześnie witamy ponownie w naszej wspólnocie parafialnej s. Paulinę – nową przełożoną domu. Życzymy siostrze, aby Najświętsza Rodzina była dla niej wsparciem i mamy nadzieję, że ofiarna posługa sióstr w naszej parafii oraz ich troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży zaowocuje nowymi powołaniami do służby Bożej.

2. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św.
o godz. 17.00.

3. W piątek, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Dziękujemy naszej Królowej za macierzyńską opiekę, którą otacza Polaków w kraju i za granicą. Przed błogosławieństwem zostanie odnowiony Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

4. W sobotę, 27 sierpnia odbędzie się 50. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, w ramach dziękczynienia za rekolekcje i wakacje. Organizujemy wyjazd, na który zapraszamy Młodzież Oazową, Służbę Liturgiczną i Domowy Kościół. Zapisy dziś i jutro w zakrystii.

5. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Krakowie – Nowym Bieżanowie zaprasza osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w projekcie: „Cyfrowy Senior w 3 Wymiarach”. Działania mają na celu wzmocnienie kompetencji cyfrowych wśród seniorów. Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek, 25 sierpnia o godz. 10.00 w Domu Parafialnym w sali nr 8.

6. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. NMP Królowej;
• środa: Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
• piątek: Uroczystość NMP Częstochowskiej;
• sobota: wsp. św. Moniki.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jerzy Rusinek, l. 82, zam. ul. Barbary 14;
+ Maria Dziubla – Manys, l. 74, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Karolina Janik, l. 81, zam. ul. Heleny 6;
+ Wiktor Kurnik, l. 80, zam. ul. Heleny 10.

Dobry Jezu, a nasz Panie…