Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 sierpnia 2023 r.

1. Dziś wspominamy zmarłych w Wypominkach Rocznych i za ich dusze ofiarujemy mszę św. o godz. 17.00.

2. Nasza wspólnota parafialna dziękuje Siostrom Michalitkom za pełną poświęcenia, wieloletnią posługę w naszej parafii. Decyzją władz Zgromadzenia odchodzi od nas Siostra Weronika, która przez dwa lata z oddaniem pracowała jako zakrystianka. Zachowajmy Siostrę Weronikę w naszej wdzięcznej pamięci i pamiętajmy o niej w częstych modlitwach. Jednocześnie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Urszulę, która podejmie posługę w zakrystii. Życzymy Siostrze, aby Najświętsza Rodzina była dla niej wsparciem i mamy nadzieję, że ofiarna posługa Sióstr w naszej parafii oraz ich troska o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży zaowocuje nowymi powołaniami do służby Bożej.

3. W sobotę, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Dziękujemy naszej Królowej za macierzyńską opiekę, którą otacza Polaków w kraju i za granicą. Przed błogosławieństwem zostanie odnowiony Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

4. W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się 51. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, w ramach dziękczynienia za rekolekcje i wakacje. Organizujemy wyjazd, na który zapraszamy Młodzież Oazową, Służbę Liturgiczną i Domowy Kościół.

5. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Piusa X, papieża;
• wtorek: wsp. NMP Królowej;
• czwartek: Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
• sobota: Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Andrzej Krystkowiak, l. 76, zam. ul. Mała Góra 20;
+ Adam Czarnecki, l. 81, zam. ul. Aleksandry 7;
+ Zofia Michałowska, l. 88, zam. ul. Topolowa 44.

Dobry Jezu, a nasz Panie…