Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14 sierpnia 2022 r.

1. Dziękujemy za modlitwy naszym pielgrzymom, którzy podjęli trud pielgrzymowania w ramach 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Tomasza Jajecznicy, służb technicznych, porządkowych, medycznych i kwatermistrzowskich. Dziękujemy też wszystkim, którzy duchowo pielgrzymowali z naszymi pątnikami.

2. Jutro, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Zgodnie z porządkiem wakacyjnym w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 12.30. Po mszy św. o godz. 6.30 zostaną zaśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Jest to święto obowiązkowe. Tradycyjnie pobłogosławimy zioła i kwiaty, które są symbolem piękna i łask otrzymanych od Stwórcy.

3. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętali o inwestycyjnym charakterze składki w I niedzielę miesiąca sierpnia. Wyniosła ona 9.737 zł i 5 euro, z czego 3.250 zł to ofiary w kopertach. Dziękujemy również za przelewy na konto parafialne, na które w czerwcu wpłynęła kwota 4.635 zł.

4. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
• środa: Święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej;
• sobota: wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jan Burgknap, l. 85, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Teresa Nowak, l. 73, zam. ul. Telimeny 11.

Dobry Jezu, a nasz Panie…