Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 6 sierpnia 2023 r.

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej mszy św.

2. Bardzo dziękujemy dyrekcji XXV Liceum Ogólnokształcącego, wszystkim parafianom, a także osobom spoza naszej wspólnoty parafialnej za ciepłe i serdeczne przyjęcie pielgrzymów na nocleg w dniu wczorajszym, którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej pielgrzymowali na Jasną Górę.

3. Matce Bożej Częstochowskiej dziękujemy za 43. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ, która wyruszyła dziś rano i w piątek dotrze na Jasną Górę. O godz. 19.00 pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii koncelebrowanej z ks. arcybiskupem pod Jasnogórskim Szczytem. Około 21.00 Apel Jasnogórski zakończy pielgrzymkę.

4. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, która weźmie udział w mszy św. koncelebrowanej z ks. arcybiskupem i pielgrzymami na Szczycie Jasnogórskim wyjedzie w piątek, 11 sierpnia o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego. Część pielgrzymów będzie mogła ostatni odcinek trasy pielgrzymkowej odbyć pieszo, a pozostali mogą w tym czasie modlić się w Sanktuarium Jasnogórskim.

5. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia po mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść różańce i świece.

6. Klub Seniora ze Starego Bieżanowa organizuje autokarową wycieczkę wypoczynkowo – turystyczną nad jezioro Ochrydzkie w Macedonii w dniach od 17 do 24 września 2023 r. W programie także zwiedzanie centrum Ochrydy i stolicy Skopje. Cena wycieczki wynosi 2.350 zł i 90 euro za osobę. Termin zapłaty najpóźniej do 15 sierpnia. Bliższe informacje u p. Andrzeja Wąsika pod numerami telefonów: 607 228 900 oraz 695 228 901.

7. Franciszkański Komisariat Ziemi Świętej w Krakowie wraz z Parafią w Luborzycy organizują samolotową pielgrzymkę do Libanu – ojczyzny Świętych Charbela i Marouna, która odbędzie się w dniach od 15 do 24 września 2023 r. Cena pielgrzymki wynosi 2.500 zł i 1.150 USD za osobę. Bliższe informacje w zakrystii.

8. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy słońca i udanego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestniczeniu we mszy św. niedzielnej.

9. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• wtorek: wsp. św. Dominika, prezbitera;
• środa: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
• czwartek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• piątek: wsp. św. Klary, dziewicy.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:

+ Aleksandra Górkiewicz – Malina, l. 76, zam. ul. Heleny 12;
+ Tadeusz Kiela, l. 90, zam. ul. Telimeny 15;
+ Urszula Broniewska, l. 77, zam. ul. Telimeny 15;
+ Zofia Sowa, l. 93, zam. ul. Heleny 4;
+ Maria Janicka, l. 76, zam. ul. Heleny 4;
+ Józef Kicek, l. 91, zam. ul. Barbary 14.
Dobry Jezu, a nasz Panie…