Najnowsze wiadomości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022 r.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. tylko o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie w piątek od godz. 16.30. Odwiedzimy również chorych w ustalonych terminach. Z racji I piątku i I soboty miesiąca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W pierwszą sobotę miesiąca – 6 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które zostanie odprawione o godz. 16.30.

3. Jeszcze raz gorąco prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z piątku na sobotę (5/6 sierpnia), którzy z Myślenic, Gdowa, Niepołomic i Mszany Dolnej udają się do Częstochowy w ramach pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Będzie to sprawdzianem naszej gościnności i praktycznej miłości bliźniego. Ofertę noclegów zgłaszamy w zakrystii. Pielgrzymi posiadają ze sobą karimaty i śpiwory, więc czasem chodzi tylko o nocleg w skromnych warunkach z dostępem do łazienki.

4. 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszy w sobotę, 6 sierpnia po mszy św., która rozpocznie się o godz. 7.00 na Wzgórzu Wawelskim. Zapisy po mszach św. w zakrystii do środy. Podpisany bagaż należy zapakować na samochód ciężarowy o godz. 6.30 przy kościele św. Idziego. Pielgrzymka w czwartek, 11 sierpnia dotrze na Jasną Górę. O godz. 19.00 pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem pod Jasnogórskim Szczytem. Około 21.00 Apel Jasnogórski zakończy pielgrzymkę. Dla chętnych istnieje możliwość powrotu autokarem. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w środę, 3 sierpnia po mszy św. wieczornej w sali św. Brata Alberta. Natomiast osoby, które nie mogą podjąć pątniczego trudu, mogą przynosić do zakrystii powierzone pielgrzymom prośby i intencje modlitewne, które będą polecane Panu Bogu w czasie pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” za wsparcie duchowe i modlitwę, która także z Waszej strony będzie towarzyszyła pielgrzymom.

5. Organizujemy autokar, dla tych, którzy chcą dołączyć do pielgrzymów w ostatnim dniu pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w czwartek, 11 sierpnia. Pielgrzymi wezmą udział w mszy św. koncelebrowanej z Ks. Arcybiskupem na szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Część pielgrzymów będzie mogła ostatni odcinek trasy pielgrzymkowej odbyć pieszo, a pozostali mogą w tym czasie modlić się w Sanktuarium Jasnogórskim. Zapisy z wpłatą 30 zł są przyjmowane po mszach św. w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00 rano sprzed Domu Parafialnego.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na placu przed kościołem od strony deptaka w dniach od 8 do 10 sierpnia do godz. 12.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie: w Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Parafianie, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Szczegóły akcji oraz numer konta bankowego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej: www.pro-missio.org. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
• poniedziałek: wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
• czwartek: wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
• sobota: Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 

 

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Jacek Lizak, l. 75, zam. ul. Aleksandry 25;
+ Władysława Urban, l. 67, zam. ul. Aleksandry 7;
+ Stanisław Bator, l. 71, zam. ul. Telimeny 21;
+ Sławomira Strobl, l. 74, zam. ul. Heleny 12.

Dobry Jezu, a nasz Panie…